Ana Sayfa Haberler ICDDA, Savunma ve Havacılık Sektörünü 6’ncı Kez Ankara’da Buluşturuyor

ICDDA, Savunma ve Havacılık Sektörünü 6’ncı Kez Ankara’da Buluşturuyor

Can KILINÇ / c.kilinc@savunmahaber.com

OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA) tarafından gerçekleştirilecek olan, Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel İş Birliği Günleri (ICDDA) 17-19 Nisan tarihlerinde Ankara’ da sektör profesyonellerini buluşturacak. Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) destekleriyle, savunma ve havacılıkta endüstriyel iş birliği kapsamında düzenlenecek etkinlik, B2B görüşmeler, mevcut iş ilişkilerini geliştirme ve sektörün karşılaştığı problemlere olası çözümler üretme fırsatı sunacak. Ayrıca ICDDA, firmaların uluslararası iş birlikleri sağlamasını ve sektörün ihracatının arttırılmasını hedefliyor.

SSB Başkan Yardımcısı Prof. Dr. İhsan Kaya

Yerlilik Oranı Yüzde 85’e Çıkacak

SSB Başkan Yardımcısı Prof. Dr. İhsan Kaya, “2002’de yaklaşık yüzde 20’lerde olan yerlilik oranımız bugün yüzde 80’ler civarında, gelecek 5 yıl içinde bunu yüzde 85 civarına çıkarmak gibi bir niyetimiz var. Buradaki temel motivasyonumuzda aslında bu tarz kümelenmelerle hareket ederek, savunma ve havacılık sanayisinin ihtiyacı olan ürünlerin mümkün olduğunca milli ve yerli olması yönünde gayret gösteriyor ve bu kapsamda bu tarz organizasyonların da çok kritik bir rol üstlendiğini düşünüyoruz.” dedi.

OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yarsan

“Savunma ve Havacılıkta Daha Güçlü Hale Geleceğiz”

Etkinlik öncesi düzenlenen basın toplantısında konuşan OSSA Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yarsan, “ICDDA ne kadar askeri görünse de havacılık ve diğer segmentlerde de fazlasıyla değerli. OSSA olarak bizler KOBİ’lerimizin dünya düzeni içerisinde güçlü bir şekilde yer alması için efor sarf ediyoruz. KOBİ’lerimiz etkinliğe gelen yabancı firmalarla her ne kadar bir araya gelse de birçok ana yüklenicimizle bağlantı ve temas kurmaktadır. Ülkemizin mevcut konumuyla ve artan değerleriyle savunma ve havacılık sektöründe daha güçlü hale geleceğimize inanıyoruz.” diye konuştu.

OSSA Kümelenmesi Koordinatörü Semih Yiğit de, 2007 yılında kurulan OSSA Kümelenmesi’nin faaliyetlerini ve yeteneklerini her geçen yıl arttırarak büyük başarılara imza attığını söyledi. Yiğit, OSSA’nın, 295 üye firma ve 10 bini aşkın çalışanıyla, Türkiye’de bu alanda kurulmuş ilk kümelenme olduğunu dile getirdi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.