Ana Sayfa Advertorial ICDDA, Türkiye’nin Savunma, Havacılık ve Uzay Alanlarında Gerçekleşecek İlk Hibrit Etkinliği Olacak

ICDDA, Türkiye’nin Savunma, Havacılık ve Uzay Alanlarında Gerçekleşecek İlk Hibrit Etkinliği Olacak

Katılımcı firma sayısı başına gerçekleşen kayıtlı ikili iş görüşmesi sayısında 21,92’lik bir ortalama ile dünyanın sayılı etkinliklerinden biri olan ve OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA) organizatörlüğünde düzenlenen Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Günleri (ICDDA), yine bir ilke imza atarak KOBİ’leri, ana sanayi firmalarını ve sektörel kurum ve kuruluşları, dünyanın önde gelen firma ve kurumlarının yetkilileri ile bu kez “hibrit” bir etkinlikte bir araya getirecek.

Savunma, havacılık ve uzay sektörünün dinamik ortamında, doğru kişilerle tanışmak ve yeni iş birlikleri başlatmak amacı ile 2 yılda bir düzenlenen ve bu yıl hem sanal hem de yüz yüze ikili iş görüşmelerinin (B2B) gerçekleştirileceği ICDDA etkinliği, 13-15 Ekim 2020 tarihleri arasında Ankara’da kapılarını açacak.

Paneller ve B2B Görüşmeler

ICDDA 2020’de; sivil havacılık, kara-deniz-hava sistemleri, anayurt güvenliği teknolojileri ve tedarik zincirinin geliştirilmesi gibi konularda, deneyimli moderatörler eşliğinde, bir dizi panel düzenlenecek. Bu paneller; birçok ülkenin Türkiye’deki askeri, savunma ve ticari ataşelerinin; kamu görevlilerinin; son kullanıcıların; yurt içi ve yurt dışı firmaların temsilcilerinin de aralarında bulunduğu, 2.000’in üzerinde kişinin katılımıyla gerçekleştirilecek. Ayrıca etkinliğe yüz yüze katılım sağlayamayan yurt dışı katılımcılar da sanal ortamda panellere katkı sağlayacak. Panellerde, sektörle ilgili yenilikler ele alınacak; sektörün karşılaştığı problemler ve çözümleri tartışılacak.

ICDDA 2020, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisi görülen pandemi sürecinde düşüşe geçen üretim ve iş gücünü tekrar canlandırmak adına sektörel KOBİ’lerimizi, ana sanayi firmalarımızı ve kurum/kuruluşlarımızı yabancı firma ve kurumlar ile bir araya getirerek Türkiye ekonomisine ve sektörel kalkınmaya katkıda bulunacak.

Etkinliğe katılım sağlamak isteyen ancak pandemi sebebi ile uçuşları konusunda sıkıntı yaşayan satın almacıların ve tedarik zinciri yöneticilerinin, “Sanal Eşleştirme ve B2B Toplantı” platformu sayesinde, ICDDA katılımcıları ile önceden randevulaşarak dijital toplantılar organize etmek için şansları olacak.

Böylece pandemi sebebiyle seyahat edemeyen satın almacıların da ICDDA etkinliğine dahil olmaları sağlanarak etkinliğe katılım sağlayan firmaların iş birliği ve ihracat çalışmalarına beklenenin daha üzerinde bir katkı sağlanacak.

Önceki Etkinliklerin Başarısı, Sanal Boyut ile Devam Edecek

Dördüncüsü, 23-25 Ekim 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen ve 2.000’in üzerinde katılımcının yer aldığı ICDDA etkinliğinde, 60 ülkeden, 260 firma ve kurum yer aldı, 5.700 kayıtlı ikili iş görüşmesi gerçekleştirildi. Etkinliğe; Airbus, Azerbaycan Savunma Sanayi Bakanlığı, BAE Systems, Birleşik Arap Emirlikleri Silahlı Kuvvetleri, Boeing, Brezilya Hava Kuvvetleri, CERN, Dassault Systems, International Group for Security and Safety (IGSS) Kuveyt, Korea Aerospace Industries, Leonardo, Katar Silahlı Kuvvetleri, Lockheed Martin, MBDA, Mexico Femia, NATO/NSPA, Navantia, Pakistan Hava Kuvvetleri, PTC, Rolls Royce, Sikorsky, Stelia, Ukroboronprom, Thales ve thyssenkrupp gibi birçok uluslararası kurum ve firma da katılım sağladı. Bunun yanı sıra yurt içinden de Aselsan, Baykar, BMC, FNSS, Havelsan, Kale Havacılık, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK), Otokar, Roketsan, STM, TEI, THY Teknik, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) gibi ana yükleniciler, etkinlikte yer aldı. Ayrıca; AFAD, Ankara Kalkınma Ajansı, Millî Savunma Bakanlığı (MSB) Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü, MSB Tersaneler Genel Müdürlüğü, Ankara Sanayi Odası, Ankara Ticaret Odası, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Devlet Malzeme Ofisi, Emniyet Genel Müdürlüğü, KOSGEB, Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği, TOBB, TÜBİTAK, SaSaD daetkinlikte yer alan yurt içi kurumlar oldu.

13-15 Ekim 2020 tarihlerinden gerçekleştirilecek ICDDA etkinliği için yine dünyada ve Türkiye’de sektörün önde gelen birçok firması ve kuruluşu ile görüşmeler gerçekleştirildi ve ön katılım teyitleri alındı. Etkinliğe katılım konusunda görüşülen yabancı yetkililerin büyük çoğunluğu “yüz yüze” toplantılar gerçekleştirmeyi tercih ettiklerini bildirdi, uçuşlarını ayarlayamayacak olan katılımcılar ise “sanal olarak” toplantılar gerçekleştirebileceklerini iletti.

Beşinci ICDDA etkinliği kapsamında sanal toplantıların da gerçekleştirilecek olması, önceki etkinliklere oranla ikili iş görüşmelerinin ve katılımcı firma sayılarının artmasına, potansiyel iş birlikleri açısından daha geniş bir kitleye ulaşılmasına vesile olacak.

SSB Ödüllü Organizasyon

2 yılda bir gerçekleşen ICDDA etkinliği yurt dışından getirdiği satın alma ve tedarik zinciri yetkilileri ile etkinlikte gerçekleşen verimli iş görüşmeleri sonucunda elde ettiği başarılar ve sektöre sağladığı katkılar neticesinde, T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından 2014 yılında, “Savunma Sanayii Özel Ödülü”ne; 2017 yılında ise “Savunma Sanayii Tanıtımı Özel Ödülü”ne layık görüldü.

Paydaşlarımıza ve Katılımcılarımıza Karşı Büyük Bir Sorumluluk ile Hareket Ediyoruz

Neredeyse tüm dünyada normalleşme süreçlerinin başladığı şu günlerde, ICDDA organizasyonu olarak; etkinliğe yüz yüze katılım sağlayacak firma ve kurumlarımızın değerli yetkilileri, paydaşlarımız ve yabancı misafirlerimiz için, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından gerekli görülen tüm tedbirleri alarak etkinliğin sağlıklı ve verimli bir şekilde geçirilmesi adına çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz.

ICDDA ile ilgili daha detaylı bilgiye www.icdda.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

ICDDA, yurt dışından katılım sağlayan askeri otoriteler ve Türkiye’de görev yapan yabancı ülke askeri ataşeleri tarafından da ilgiyle takip ediliyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.