Ana Sayfa Özel DosyalarIDEF 2021 ICterra, IDEF’e, Yeni Organizasyonu ve Ürünleri ile Katıldı

ICterra, IDEF’e, Yeni Organizasyonu ve Ürünleri ile Katıldı

Soldan sağa: ICterra İş Geliştirme Müdürü Cihan Yıldız, ICterra Genel Müdürü H. Vedat Uslu ve ICterra Savunma Sektör Başkanı Hakan Ayçenk

Yakın dönemde “Savunma Sektör Başkanlığı” adı altında savunma projeleri ve bağlı organizasyonunu yenileyen ICterra, fuara, bu yeni organizasyonu altında katıldı. Firma, geliştirme sürecini tamamladığı Esnek Ağ Saldırı Tespit Sistemi’ni, ilk kez fuarda sergiledi.

Esnek Ağ Saldırı Tespit Sistemi;

  • 5G vb. ağ altyapıları üzerinde ETSI uyumlu VNF paketi formatında uygun maliyetli ve esnek kurulum,
  • Ağ anomali / saldırı tespit ve sınıflandırma başarı düzeyini arttırmak için makine öğrenimine dayalı yaklaşım ve
  • “IP Kara Listesi Tahmin” işleviyle proaktif ağ saldırısı önleme

gibi özelliklere sahip. ICterra, bu sistemin geliştirme çalışmaları kapsamında, siber güvenlik ile makine öğrenmesi alanlarında ciddi yetkinlikler kazandığının altını çiziyor. Firma, standında ayrıca, Bal Küpü Sistemi ve Milli Monitör Sistemi’ni tanıttı.

ICterra Genel Müdürü H. Vedat Uslu, fuarla ilgili şu değerlendirmeleri yaptı: “IDEF 2021, uzun bir salgın sürecinde, sektörün güçlü bir şekilde bir araya geldiği ilk fiziksel etkinlik oldu. Müşterilerimiz ve iş ortaklarımızla bir süredir yoğunlukla çevrimiçi yöntemlerle ilerleyen temaslarımızı yüz yüze gerçekleştirdiğimiz, önümüzdeki döneme ilişkin iş birliklerine dair görüşmeler ve toplantılar düzenlediğimiz, oldukça verimli bir fuar geçirdiğimizi söyleyebiliriz. Fuar süresince, Bal Küpü Sistemi ve Esnek Ağ Saldırı Tespit Sistemi ürünlerimizi, standımızı ziyaret eden heyet ve ziyaretçilerimize ayrıntılarıyla sunma şansı bulduk. Bu ürün ve çalışmaların, ulusal ve uluslararası anlamda birçok ziyaretçinin ilgisini çektiğini gördük.

Fuar boyunca, resmi heyetler ve ana yüklenici firma temsilcilerinin yanı sıra özellikle teknokentlerde yerleşik birçok şirket ile temaslarda bulunduk. Görüşmelerimizde, kısa vadede sektörümüzde artan, özellikle de yazılım mühendisliği alanlarını kapsayan bir dizi ihtiyacı anlayabilme, bunların çerçevesini çizebilme fırsatı bulduk. Ayrıca, hem ICterra olarak hem de iş birliği yapmayı planladığımız iş ortaklarımızla birlikte bu ihtiyaçları karşılayacak çözümler için ön hazırlıklar da yaptık.”

ICterra’nın fuarda öne çıkarttığı çözümleri arasında, Savunma Sanayii Başkanlığının desteğiyle geliştirdiği bir bal küpü-siber istihbarat sistemi olan Bal Küpü Sistemi de yer aldı.

ICterra Savunma Sektör Başkanı Hakan Ayçenk ise, Savunma Sektör Başkanlığı organizasyonunun fuara yansımaları hakkında şunları söyledi: “Yeni yapılanmamız, ‘Sektöre odaklanma anlamında şirketimizin güç kazandığı’ ve ‘Sürece, sektörün sorunlarına ve ihtiyaçlarına yoğunlaşma açısından faaliyetlerine derinlik kattığı’ şeklinde yorumlandı ve fuarda, bunun etkilerini görebildik. Sektör Başkanlığı kapsamında İş Geliştirme ve Programlar bölümümüz tarafından sağlanan güçlü katılımın, başkanlık bünyesinde merkezi olarak yürütülen tüm bu faaliyetlere bir uyum ve kuvvet kazandırdığını değerlendiriyoruz. Bunu, özellikle potansiyel iş ortaklarımızla yürüttüğümüz temaslarda tespit ettik. İş ortaklarımızla potansiyel projelerimize, hem birlikte iş geliştirmek hem de programların nasıl yürütüleceği bakış açılarıyla yaklaştık ve bu yaklaşım, görüşme ve temasları oldukça verimli kıldı. Bunun meyvelerini önümüzdeki dönemde toplayacağımızı öngörüyoruz.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.