Ana Sayfa Manşet ICterra’dan, Uzaktan Çalışmada Yerli Dijital Ofis Çözümü: Workit

ICterra’dan, Uzaktan Çalışmada Yerli Dijital Ofis Çözümü: Workit

COVID-19 salgını ile hızlanan süreçte, kurumlar ve kuruluşlar, çalışma ortamlarını da değiştiren bir dijital dönüşümü yaşıyorlar. Bu dönüşümde ise hem teknolojinin vadettiği yenilikleri getiren hem de güvenilir çözümler arıyorlar. ICterra’nın, savunma ve havacılık sektörünün özel ihtiyaçlarını da göz önüne alarak oluşturduğu bir altyapı üzerinde geliştirdiği Workit, böyle bir çözüm olmaya hazır.

Değişen İhtiyaçlar

Günümüzde dijitalleşme ihtiyacı, artık yaşamın tam merkezinde yer alıyor ve geçmişten gelen birikimlerimizin yanında, son salgın döneminde de deneyimlediğimiz gibi; bilişim durursa hayat da büyük oranda duruyor.

Öte yandan, hem pazar ve rekabet koşulları hem de müşterilerin beklenti ve taleplerine hızlı reaksiyon verme gerekliliği, firmaların, çok daha çevik iş modellerine yönelmesine neden oluyor. Özellikle yaşanan salgın döneminin çok daha hızlandırdığı uzaktan çalışma zorunluluğu, iş yapma modellerinin de artık değişmesi ve farklılaşması gerektiğini gösterdi. Ancak, çalışma modeli ne olursa olsun en önemli konu, birlikte çalışılan paydaşlar arasındaki eşgüdümün kalıcı olarak sağlanması; bunun yanında da çalışanların motivasyonunun ve verimliliğinin devamlılığı.

Yüz yüze toplantılar, en çok tercih edilen iletişim biçimi olma özelliğini koruyor. Bunu, 7 ülkede, 14.000 kişi ile yapılan ve bu kişilerden, kendilerini en mutlu eden iletişim biçimini seçmelerini isteyen bir çalışma da doğruluyor. Yüz yüze toplantıları ise e-posta ve sohbet/mesajlaşma yöntemleri takip ediyor. Ancak, özellikle salgın süreci ile birlikte, yüz yüze görüşmenin mümkün olmadığı durumlarda, şirketler ve kişiler, İnternet üzerinden görüntülü görüşmelere, toplantılara ve webinarlara ağırlık vermeye başladı. Bu süreçte, farklı konumlarda olunsa bile ortak çalışma yapabilmenin mümkün olabileceği görüldü.

Son dönemde yapılan araştırmalar, pek çok kurum ve kuruluşun, çalışmalarını artık evden ya da iş yeri dışından sürdürdüğünü gösteriyor. Diğer yandan, uzaktan çalışma için daha önceden sıklıkla dile getirilen; çalışanların verimliliğinde düşüş, işin sürekliliğinin kesintiye uğraması, çalışanların aidiyet duygularının azalması vb. endişelerin aslında yersiz olduğu ve uzaktan çalışma modelinin de son derece etkili olarak uygulanabildiği de bu dönemde deneyimlenerek gösterildi.

Workit, Yeni Dönemin Gereksinimlerini Karşılıyor

Etkili bir dijital çalışma ortamı yaratılmasına yönelik olarak ICterra tarafından geliştirilen ve “Dijital Çalışma Platformu” olarak konumlandırılan Workit, bir kurumdaki tüm iletişimin ve bilgi alışverişinin; verimli, kullanışlı ve etkili bir yapıda, tek bir noktadan gerçekleştirilmesine olanak sağlayan, gerçek zamanlı iletişim ve iş birliği platformudur. Tamamen yerli kaynaklarla geliştirilmiş olan Workit, bu özelliğini, “Yerli Malı Belgesi” ile de belgeledi.

Workit, kurum içerisindeki bilginin, ilgili tüm paydaşlarla zamanında ve etkili olarak paylaşılıp kritik kararların zamanında ve doğru olarak alınabilmesine olanak sağlıyor. Ayrıca, kurumsal hafızanın oluşmasına da katkı veriyor.

Workit’in sağladığı iletişim, iş birliği ve koordinasyon yetenekleri ile günlük operasyonları; hızlı, paylaşımlı ve güvenli bir şekilde yapmak mümkün. Platform, bir bulut çözümü olarak kullanılabildiği gibi istenildiği takdirde yerinde (on-premise) kurulum yapılarak kurumlara özel ortamlarda da çalışabiliyor.

Öte yandan, Workit’in sahip olduğu altyapı, ürünün, güvenliğin ve gizliliğin önemli olduğu savunma sanayisi projelerinde de kullanılabilmesine olanak sağlıyor. Kurumlar, bu altyapı üzerine, isterlerse kendi projelerine uygun geliştirme çalışmaları yaparak özel haberleşme imkânları ekleyebiliyorlar.

Hâlihazırda, siber güvenlik ve Ar-Ge alanında faaliyet gösteren firmalar, Sivil Toplum Örgütleri ve medya kuruluşları gibi çeşitli alanlardan kurum ve kuruluşlarda, bine yakın kullanıcı Workit deneyimini yaşıyor.

Kurumlar ve kuruluşlar, Workit kullanımı ile kurum içi veya uzaktan çalışma sırasında, günlük operasyonlarını, iletişimlerini ve iş birliğini sorunsuz ve güvenli bir şekilde, başka herhangi bir araca gerek duymaksızın sürdürebilirler.

Detaylı bilgi için www.workit.com.tr.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.