Ana Sayfa Haberler IDEAS 2018 Özel – CES İleri Kompozit, Yenilikçi Çözümleriyle Pakistan’a da Hizmet Vermek İstiyor

IDEAS 2018 Özel – CES İleri Kompozit, Yenilikçi Çözümleriyle Pakistan’a da Hizmet Vermek İstiyor

MSI Dergisi’nin 171’inci sayısındaki IDEAS 2018 Özel Dosyası’nda yer alan haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Açık Grubu’nun, savunma ve havacılık alanında faaliyet gösteren firmalarından CES İleri Kompozit, IDEAS fuarına ilk defa katıldı. Yenilikçi çözümlerini, başta ev sahibi ülkeninki olmak üzere, resmi heyetlere ve yetkililere anlatma fırsatı bulan firmanın standında öne çıkan ürünler; eklemeli (add-on) zırh, balistik kompozit başlık, zırh plakaları ve parçacık kalkanı (spall-liner) oldu.

CES İleri Kompozit Genel Müdür Yardımcısı Ö. Selçuk Şentürk, IDEAS katılımları ile ilgili şu bilgileri verdi: “Pakistan bölgesinde önemli bir askeri güç ve Türkiye ile köklü geçmişi olan bir ülke. Birbirini kardeş olarak gören iki ülkenin son dönemde savunma sanayii alanında ilişkilerini daha da güçlendirdiğini görüyoruz. ATAK helikopteri ve MİLGEM satışı, bunun en iyi örnekleri. Böyle bir dönemde IDEAS’a katılım göstermek, CES İleri Kompozit için ayrı bir önem arz ediyor.

CES İleri Kompozit, çözümlerini, birinci ağızdan anlatma fırsatı buldu.

 

Açık Grubu Savunma ve Havacılıktan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Taner Düvenci’nin Pakistan konusunda değerli tecrübeleri de burada hangi kurum ve kuruluşlarla temas kurmamız gerektiği konusunda bize yön verdi. Yaptığımız görüşmelerde, şunu görüyoruz: Balistik çözümlerimize, ciddi bir ilgi var. Hem kişisel korumaya hem de araç uygulamalarına ihtiyaç olduğunu görüyoruz. Biliyorsunuz biz, Türkiye’de, araç koruması dendiğinde, hem teslim ettiğimiz ürünler hem de kapasite olarak, kompozit çözümler sağlayan en büyük firma konumuna geldik. Çok ciddi bir tecrübeye sahibiz. Hem araç içi hem de araç dışı uygulamaları için, kompozit balistik koruma çözümleri önerebiliyoruz.

Soldan sağa: MSI Dergisi Yayın ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Birol Tekince, Açık Grubu Savunma ve Havacılıktan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Taner Düvenci ve CES İleri Kompozit Genel Müdür Yardımcısı Ö. Selçuk Şentürk

 

CES İleri Kompozit, geniş ürün ailesini tanıttı.

Pakistan’da da benzer çalışmalar yapabileceğimizi değerlendiriyoruz. Balistik koruma denildiğinde, hiçbir çözüm birbirinin aynısı olmuyor. Araca ya da uygulama yerine göre mutlaka özelleştirmeniz gerekiyor. O yüzden görüştüğümüz yetkililere, ‘Beraber oturalım, çalışalım.’ önerisi yaptık. Buna da sıcak baktılar. Gerçekleştirdiğimiz görüşmeleri, birer ön görüşme olarak görüyoruz. Bunların devamında, proje toplantıları, atölye çalışmaları yapmayı teklif ediyoruz.”

Şentürk, ürünleri ile ilgili de şunları söyledi: “Burada konuştuğumuz askeri yetkililer, kullandıkları kişisel koruma ürünlerinin daha hafif, ergonomik olmasını ve daha yüksek koruma sağlamasını istediklerini ifade ediyorlar ve bizim ürünlerimizi incelediklerinde, kasklarımızı taktıklarında istedikleri hafif ürünleri bulduklarını görüyorlar. Bizim çözümlerimiz, onların kullandıklarının yaklaşık 1/3’ü ağırlığında.”

Açık Grubu Savunma ve Havacılıktan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Taner Düvenci de verimli bir fuar geçirdiklerini vurguladı: “Sadece Pakistanlı heyetlerle değil diğer yabancı ülke heyetleriyle de görüşmelerimiz oldu. Gelecekte, Pakistan’da önemli işlere imza atacağımızı değerlendiriyoruz.”

 1,339 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.