Ana Sayfa Haberler IDEAS 2018 Özel – HAVELSAN, Pakistan Silahlı Kuvvetlerine Yeni Kabiliyetler Sunuyor

IDEAS 2018 Özel – HAVELSAN, Pakistan Silahlı Kuvvetlerine Yeni Kabiliyetler Sunuyor

MSI Dergisi’nin 171’inci sayısındaki IDEAS 2018 Özel Dosyası’nda yer alan haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Pakistan ile ilişkileri 15 yıllık bir geçmişe dayanan HAVELSAN; Pakistan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine çözümler sağlıyor. Firmanın IDEAS 2018 gündeminde, devam eden projelerin yanı sıra potansiyel projeler de yer aldı. HAVELSAN standında, 3 ürün öne çıktı:

  • İLETEE Güvenli İletişim Platformu: İLETEE, mobil platformlardaki iletişim ve veri saklama ihtiyaçlarının, güvenli ve güvenilir bir şekilde karşılanması için geliştirilmiş bir haberleşme platformu. HAVELSAN, bu sistemi, Pakistan Deniz Kuvvetlerinin ihtiyaçlarını karşılamak için teklif ediyor. Fuar sırasında, Pakistanlı yetkililere, İLETEE ile ilgili sunum ve demo yapıldı.
  • C4ISR Holografik Durumsal Farkındalık (HoSA-C4ISR) Sistemi: Sanal gerçeklik ile durumsal farkındalığı arttıran ürün, arttırılmış gerçeklik gözlükleri ile harekât bölgesinin taktiksel minyatür halinin, 3 boyutlu hologram şeklinde görülmesini sağlıyor. HAVELSAN, Türkiye’de, Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi projesinde kullanılacak sistemi, Pakistan’a da öneriyor.
  • Paraşüt Simülatörü: HAVELSAN, paraşütçülerin eğitiminde kullanılan bu ürününü, Pakistan Kara Kuvvetlerinin ihtiyacı için öneriyor.

HAVELSAN, fuarda, Pakistan Deniz Kuvvetleri ile görüşmeler gerçekleştirdi ve kullanıcısını birinci ağızdan dinledi.

 

HAVELSAN Asya Pasifik ve Güney Asya Bölge Müdürü İlker Aydın Akın ve MSI Dergisi Yayın ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Birol Tekince

HAVELSAN Asya Pasifik ve Güney Asya Bölge Müdürü İlker Aydın Akın, Pakistan’daki faaliyetleri ile ilgili şunları söyledi: “Son dönemde, ağırlıklı olarak iki tane büyük deniz projemiz var. Bunlardan bir tanesi, STM ana yükleniciliğinde yürüyen, AGOSTA 90B sınıfı denizaltıların yarı ömür modernizasyonu. Denizaltıların, komuta kontrol savaş yönetim sistemi, HAVELSAN tarafından geliştiriliyor. Şu anda proje takvimi devam ediyor. Bu projede, Pakistan’ın Maritime Teknology Complex firması ile çalışıyoruz. Silah kontrol kısmını onlar; komuta kontrol kısmını biz yapıyoruz. Benzer şekilde, Pakistan’ın MİLGEM korvetleri için de komuta kontrol savaş yönetim sistemi, HAVELSAN tarafından sağlanacak. Bu, 6 yıllık bir proje olacak. Pakistan’ın ATAK helikopterleri için simülatörleri de HAVELSAN sağlayacak. Bunların haricinde, deniz karakol uçakları için geliştirdiğimiz görev yazılımları ve yer kontrol yazılımları konusundan da değerlendirme aşamasında olan tekliflerimiz var.”

Akın, Pakistan’da, sivil sektöre yönelik çalışmaları hakkında da bilgi verdi: “Burada sivil projelerimiz de var. HAVELSAN’ın hastane yönetim bilgi sistemi, şu anda Lahor’daki bir hastaneye entegre edilmiş durumda ve kullanımda. Benzer şekilde, Lahor şehrindeki 4 hastane için de tekliflerimizi verdik; onlarla ilgili görüşmelerimiz devam ediyor. Kent güvenlik sistemleri ve siber güvenlik konularında da görüşmelerimiz ve çalışmalarımız sürüyor. İmkân ve kabiliyetlerimizi anlatıyoruz.”

 

HAVELSAN’ın Paraşüt Simülatörü, her fuarda olduğu gibi, IDEAS 2018’de de ilgi odaklarından biriydi.

 1,221 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.