Ana Sayfa Haberler IDEAS 2018 Özel – ROKETSAN, Pakistan’ın ATAK Helikopterlerinin Vurucu Gücünü Sağlamaya Hazır

IDEAS 2018 Özel – ROKETSAN, Pakistan’ın ATAK Helikopterlerinin Vurucu Gücünü Sağlamaya Hazır

MSI Dergisi’nin 171’inci sayısındaki IDEAS 2018 Özel Dosyası’nda yer alan haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

UMTAS ve CİRİT füzeleri ile ATAK helikopterinin vurucu gücünü sağlayan ROKETSAN’ın IDEAS 2018’deki ana odağı da bu iki füze sistemi oldu. Pakistan’ın ATAK helikopteri siparişi, UMTAS’ın lazer güdümlü sürümü L-UMTAS’ın tedarikini de kapsıyor.

ROKETSAN Pazar Geliştirme ve Tanıtım Direktörü Hüdai Özdamar

ROKETSAN Pazar Geliştirme ve Tanıtım Direktörü Hüdai Özdamar, Pakistan’la ilgili gündemleri hakkında, şunları söyledi: “ATAK kapsamındaki görüşmelerin yanı sıra Pakistan Kara Kuvvetleri ile hem uzun menzilli hem de orta menzilli tanksavar füze sistemleri ile ilgili görüşüyoruz. Özellikle orta menzilli tanksavar füzesi konusundaki temaslarımız ciddi bir seviyeye ulaştı. Türkiye’de bazı testler yaptık ve Pakistan’ın tedarik süreçleri doğrultusunda, bazı testleri de Pakistan’da yapacağız. Bu testlerin detayını konuşuyoruz ve 2019’da gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Bir diğer konu, Pakistan’ın envanterindeki tankların reaktif zırhla donatılması. Bu konudaki görüşmelerimiz de belli bir aşamaya geldi. Yine, Türkiye’de bazı testler gerçekleştirdik. Pakistan’da da testler yapacağız.”

Özdamar, fuar ile ilgili izlenimlerini de paylaştı: “Karar vericileri de içeren, üst seviyede ziyaretçilerimiz oldu. Bunlar, sadece nezaket ziyaretleri değil; gerçekten projelerin detaylarının görüşüldüğü toplantılar şeklinde geçti. Son dönemde geçirdiğimiz en verimli fuarlardan biri oldu. Projelerin nasıl ele alınması gerektiği, detayları, nasıl devam edebileceğimiz, en üst seviyede görüşüldü. Önümüzdeki yıl, Pakistan cephesinde çok olumlu gelişmeler olacağını umuyoruz.”

 

ROKETSAN standında, ATAK helikopterinde kullanılan füze sistemleri de sergilendi.

 2,131 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

3 yorum

Movement in Pakistan Army Aviation’s Procurement Efforts ⋆ 10z US politics 19 Şubat 2019 - 5:43 am

[…] per Roketsan’s Market Development and PR Director, Hüdai Özdamar, the PAA selected the company’s L-UMTAS ATGM. The L-UMTAS is the laser-guided version of the UMTAS long-range […]

Pakistan Ordered Kornet-E Anti-Tank Guided Missiles in 2017-2018 ⋆ 10z US politics 7 Ekim 2019 - 5:18 am

[…] said, the Development and Promotion Director of Turkey’s Roketsan, Hüdai Özdamar, stated at the 2018 International Defence Exhibition and Seminar (IDEAS) that the Pakistan Army could test […]

Pakistan Ordered Kornet-E Anti-Tank Guided Missiles in 2017-2018 – SSB Prep 7 Ekim 2019 - 7:09 am

[…] said, the Development and Promotion Director of Turkey’s Roketsan, Hüdai Özdamar, stated at the 2018 International Defence Exhibition and Seminar (IDEAS) that the Pakistan Army could test […]

Yorumlara kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.