Ana Sayfa Haberler DT Savunma, Aeros ve KSM’den Havacılık Alanında Yeni Güç Birliği

DT Savunma, Aeros ve KSM’den Havacılık Alanında Yeni Güç Birliği

DT Savunma, Aeros ve Karya Sistem Mühendislik (KSM), IDEF 2021’in son günü attıkları imza ile havacılık alanında yeni bir iş birliği başlattı. Taraflar arasında imzalanan stratejik iş birliği anlaşması, hem sivil hem de askeri havacılıkta ihtiyaç duyulacak yeni nesil elektromekanik uçak sistemlerinin geliştirmesini konu alıyor. Bu doğrultuda; iş geliştirme, ürün geliştirme, mühendislik, sertifikasyon ve kalifikasyon faaliyetlerinin yürütülmesi de anlaşmanın kapsamında yer alıyor.

İş birliği kapsamında her bir firma, kendi uzmanlık dallarında roller üstlenecek. DT Savunma, Aeros ve KSM’nin öncelikli hedefi, Türkiye’nin havacılık alanındaki ihtiyaçlarını karşılamak ve öncelikli olarak, yurt dışından alınan ve ihracat lisansına tabi bazı ekipmanları yerlileştirmek. İş birliğinin bir sonraki aşamadaki hedefinde, ihracat pazarlarında varlık göstermek ve dünya genelindeki hava araçlarında kullanılabilecek alt sistemler geliştirilmesi yer alıyor. Geliştirilecek ürünlerin maliyet etkin olması, yeni teknolojileri barındırması ve yüksek bir kalite seviyesini yakalaması da hedefler arasında.

İş birliği neticesinde geliştirilecek ilk prototip ürünlerin, gelecek yılın Haziran ayı içerisinde testlere hazır olması planlanıyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.