Ana Sayfa Haberler IDEF’21 için Hazırlıklar Tüm Hızıyla Sürüyor

IDEF’21 için Hazırlıklar Tüm Hızıyla Sürüyor

Bu yıl 17-20 Ağustos tarihleri arasında İstanbul Büyükçekmece’deki Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan IDEF’21 15’inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı için hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Millî Savunma Bakanlığı ev sahipliğinde, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı yönetim ve sorumluluğunda, Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından organize edilen fuar, daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da fiziki olarak gerçekleştirilecek.

IDEF’21’e, yurt içinden ve yurt dışından 1.170’in üzerinde firmanın katılması bekleniyor. Şu ana kadar fuara 116 heyet katılacağını bildirdi. Bununla beraber heyetler, katılım ile ilgili geri dönüş yapmaya devam ediyor. Fuar organizasyonu tarafından konu ile ilgili yayınlanan basın bülteninde, fuar açılışına kadar, bu sayının daha da artmasının beklendiği vurgulandı.

Fuara katılacağını bildiren üst düzey yetkililerin arasında, 28 bakan yer alıyor. Heyetlerde, bakanların yanı sıra genelkurmay başkanı, kara kuvvetleri komutanı, deniz kuvvetleri komutanı, hava kuvvetleri komutanı, genelkurmay başkan yardımcısı, bakan yardımcısı, jandarma genel komutanı, emniyet genel müdürü, sahil güvenlik komutanı ve müsteşar seviyesinde çok sayıda üst düzey yetkili de yer alıyor.

Bir önceki fuar olan IDEF’19, 71 ülke ve 3 uluslararası kuruluştan, 151 heyet ve 588 heyet üyesi ağırlamıştı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.