Ana Sayfa Haberler IDEF’21, 1.238 Firmayı ve 70 Bine Yakın Sektör Profesyonelini Ağırladı

IDEF’21, 1.238 Firmayı ve 70 Bine Yakın Sektör Profesyonelini Ağırladı

15’inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı IDEF’21, 1.238 katılımcı firma ve firma temsilciliğine ev sahipliği yaparken, yerli ve yabancı 68 bin 795 sektör profesyoneli tarafından ziyaret edildi. Fuar organizasyonu, etkinliğe ilişkin istatistikleri, 27 Ağustos’ta açıkladı.

Etkinliğin açılışında; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir ve Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı Genel Müdür Vekili Sadık Piyade birer konuşma yaptı.

81 ülke ve 2 uluslararası kuruluştan 163 heyet ve 614 heyet üyesinin ağırlandığı fuarda, Türk savunma ve havacılık sanayisinin imkân ve kabiliyetleri, uluslararası düzeyde tanıtıldı. Fuara katılanlar arasında; 1 devlet başkanı, 1 başkanlık konseyi başkan yardımcısı, 1 başbakan, 1 başbakan yardımcısı, 24 bakan, 14 genelkurmay başkanı, 2 genelkurmay 2’nci başkanı, 26 kuvvet komutanı, 11 bakan yardımcısı ve 1 müsteşar olmak üzere pek çok üst düzey makam yer aldı.

4 binin üzerinde ikili görüşmenin planlandığı fuarda, Heyet-Katılımcı, Heyet-Heyet, Heyet-Türk Tedarik Makamı, Katılımcı-Katılımcı ve Katılımcı-Türk Tedarik Makamı arasında görüşmeler yapıldı. Ayrıca 93 imza töreni gerçekleştirildi.

IDEF’21 kapsamında; ASELSAN, ASPİLSAN Enerji, HAVELSAN, Roketsan ve TUSAŞ yetkilileri, çeşitli panellere katıldı ve sunumlar yaptı. Sektör profesyonellerinin rahat bir şekilde erişimi için panel ve sunumlar, IDEF’in YouTube kanalı üzerinden de canlı olarak yayınlandı.

 695 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.