Ana Sayfa Haberler IDEF 2021 İçin Hazırlıklar Tüm Hızıyla Sürüyor

IDEF 2021 İçin Hazırlıklar Tüm Hızıyla Sürüyor

Bu yıl 25-28 Mayıs 2021 tarihlerinde, her zaman olduğu gibi fiziki olarak gerçekleştirilecek IDEF fuarı ile ilgili hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Milli Savunma Bakanlığı ev sahipliğinde ve Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV) yönetim ve sorumluluğunda gerçekleştirilecek fuar ile ilgili son gelişmeler, etkinliğin organizatörlüğü üstlenen Tüyap Fuarcılık tarafından 20 Nisan’da yayınlanan basın bülteni ile paylaşıldı.

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, IDEF ile ilgili hazırlıklarına bir süre önce başlamıştı. Gerek fuar merkezinde gerek ilgili kurumlarda gerekse katılımcı firmalarda hummalı çalışmalar sürüyor. Tüm paydaşlar, bu yılki IDEF’in en iyi şekilde yapılabilmesi için var güçleriyle çalışıyorlar. Katılımcılar, 17 Mayıs itibarıyla stantlarının montajına başlayacak.

IDEF, sadık katılımcılarına her yıl yenilerini ekleyerek büyüyen bir fuar. Eski katılımcıların pek çoğunun bu yıl da fuarda aynı şekilde yer alacakları kesinleşti. Bunun yanı sıra yeni katılımcılar da fuardaki yerlerini almaya hazırlanıyor. Fuara 1 ay kaldı ve satışlar tamamlanmak üzere.

Bu yıl, artan katılım talepleri doğrultusunda, daha önceki yıllarda Görüşme Ofisleri için kullanılan 4’üncü salon, IDEF 2021’de, katılımcıların hizmetine açılıyor.  Görüşme Ofisleri ise B2B görüşmelerin daha verimli geçeceği değerlendirilen birinci salona taşınıyor. Tedarik makamları, fuar alanına kurulan makam odalarında katılımcılar ve yabancı heyetler ile görüşmeler yapacaklar.

63 ülkeden 105 heyetin katılımı kesinleşti

IDEF, pek çok ülkenin savunma tedarikinden sorumlu makamlarını ağırlıyor ve uluslararası iş birliklerine ortam hazırlıyor. Bu yıl da mütekabiliyet esasına dayalı olarak, Millî Savunma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve bağlıları ile Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından pek çok heyet davet edildi ve 63 ülkeden 105 heyetin katılımı kesinleşti. IDEF’21’e katılımı kesinleşenler arasında;

  • 24 bakan
  • 7 genelkurmay başkanı ve genelkurmay başkan yardımcısı
  • 20 kuvvet komutanı ve
  • 5 emniyet genel müdürünün yanı sıra müsteşar seviyesinde çeşitli üst düzey yetkililer yer alıyor.

Fuara bu yıl, ülkelerin savunma tedarikinden sorumlu üst düzey yetkililerin ilgisinin daha da artması, IDEF’21’in oldukça verimli geçeceğinin sinyallerini veriyor. 2019 yılında olduğu gibi heyetler, katılımcılar ve yurt içinde tedarikten sorumlu makamlar arasında randevulu görüşmeler planlanıyor.

Yüz yüze görüşmeler, COVID-19 tedbirleri kapsamında önlemler alınarak gerçekleştirilecek. Katılımcılar, gerek heyetler için gerekse tedarik makamlar için görüşme taleplerini oluşturmaya başladı.

IDEF’21’de sektörün önemli isimlerinin konuşmacı olarak yer alacağı ve savunma sanayisi alanında önemli gelişmelerin masaya yatırılacağı paneller de planlandı. Fuarın 2’nci, 3’üncü ve 4’üncü gününde yapılacak olan bu paneller, IDEF TV üzerinden de canlı olarak yayınlanacak. IDEF’in en önemli parçalarından biri olan imza törenleri, her zaman olduğu gibi bu yıl da gerçekleştirilecek. Özellikle yabancı heyetlere, Türk savunma sanayisinin denizcilik alanında geldiği noktanın tanıtılması adına önemli bir uygulama olan MİLGEM ziyaretleri de yapılacak.

 924 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.