Ana Sayfa Haberler IDEF 2023 Rekorların Fuarı Oldu

IDEF 2023 Rekorların Fuarı Oldu

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB), 16’ncı Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı IDEF’e özel belgesel hazırladı. Belgeselde fuar süresince gerçekleşen 141 lansman programı, işbirliği protokolü ve sözleşme imza töreniyle, IDEF fuarları kapsamında gerçekleşen en yüksek sayıda tören icrasının gerçekleştiği vurgulandı. Sözleşmelerin proje hacminin 56 milyar lirayı aştığı bildirildi. IDEF’23 Fuarı kapsamında çekilen belgesele değerlendirmede bulunan SSB Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün, “Savunma sanayisinin gelişimini aslında dünya barışı eksenine oturtmak istiyoruz.” dedi.

25-28 Temmuz tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi’nde gerçekleşen IDEF’23 Fuarı’na ilişkin SSB tarafından hazırlanan belgeselde, fuar değerlendirmesi de yapıldı. 81 ülke ve 3 uluslararası kuruluştan, 187 heyete mensup, 738 heyet üyesi ile 93 üst düzey makam temsilcisinin katıldığı fuarda yerli ve yabancı katılımcı şirketler, yabancı heyetler ve Türk tedarik makamları arasında karşılıklı teyitli 4.914 görüşme gerçekleşti. Belgeseli değerlendiren Prof. Dr. Haluk Görgün, açıklamasında şunları kaydetti:

“Dünya Barışı İçin Geliştiriyoruz”

“Savunma sanayimizin gelişimini aslında dünya barışı eksenine oturtmak istiyoruz. Geliştireceğimiz tüm ürünlerde, dünyanın daha barışık, savaşlardan daha uzak olabilmesi için gayret gösteriyoruz ve güvenilir, inanılır sistemlerimiz ile birlikte sadece bunun bir alışveriş, bir satış, teknoloji üzerine yapılan bir pazar olmasının ötesinde sürdürülebilir bir yaşamın, sürdürülebilir ikili-çoklu ilişkilerin oturtulması üzerine kurguluyoruz. Bizim geliştireceğimiz her şey dünya barışı için kullanılmak üzere, dünyada adaleti, hakkı, hukuku ve değerleri oturtmak üzere yapılan teknolojik çalışmalar. Dünya barışına hizmet edecek yönde çalışmalarımıza devam edeceğiz, gayretle çalışacağız.”

Rekor katılım gerçekleşti

Fuar süresince gerçekleşen 141 lansman programı, işbirliği protokolü ve sözleşme imza töreni ile bugüne kadar IDEF fuarları kapsamında gerçekleşen en yüksek sayıda tören icrası gerçekleşmiş oldu. 200’e yakın sistem ve alt sistemin dünya basınına ve kamuoyuna tanıtıldığı fuarda, imzalanan sözleşmelerin proje hacmi 56 Milyar 400 Milyon liraya ulaştığı, 100.000’i aşkın ziyaretçi ile rekor katılım gerçekleştiği kaydedildi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.