Ana Sayfa Haberler IDEF Özel Dosya Bölüm 2: FİGES’ten Ürün Açılımı

IDEF Özel Dosya Bölüm 2: FİGES’ten Ürün Açılımı

MSI Dergisi’nin 146, 147 ve 148’inci sayılarında yayımlanan ve IDEF 2017’ye ilişkin haber ve değerlendirmelerin yer aldığı yazı dizisinin ikinci bölümündeki “FİGES’ten Ürün Açılımı” başlıklı haber, MSI Dergisi’nin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

FİGES; “mühendislik şirketi” kimliğine, “ürün sahibi şirket” unvanını da ekledi. Firma, Ar-Ge çalışmaları sonucunda geliştirdiği; Üç Boyutlu (3B) Metal Sinterleme Sistemlerini, Teleskopik Yükseltme Sistemlerini (MAST), Biyonik El’i ve Empedans Tüpü’nü, ilk defa IDEF 2017’de sergiledi.

FİGES Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Tarık Öğüt

 

FİGES, katmanlı üretim uygulamaları için, metal sinterleme prensibi ile çalışan bir ürün ailesi geliştiriyor. Bu ailenin üyelerinden FLS 110, IDEF’teki FİGES standında sergilendi. Firma, Şubat ayında, Ankara Başkent Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyete geçen fabrikasında, ilk aşamada, 2 farklı kategoride, 3 cihaz üretmeye başladı. Bunlardan FLS 100 ve FLS 200; savunma, havacılık, otomotiv, genel makina ve medikal sektörüne yönelik olarak geliştirildi ve daha yüksek kapasiteye sahipler. Daha ekonomik ve kompakt olan FLS 300 ise kuyumcuların ve diş hekimlerinin ihtiyacına uygun olarak tasarladı.

FLS 100 ve FLS 200 serilerinde; 250 W, 500 W ve 1.000 W güçlerinde lazerler kullanılıyor. Bu makinalarda, 100x100x100 mm’den başlayan ve 500x500x500 mm hacimlere ulaşabilen aralıkta üretim yapılabiliyor. FLS 300 serisi ürün grubunda, 30x30x50 mm ve 70x70x50 mm hacimlerinde üretim yapabilmeyi sağlayan iki farklı model makinada ise 50 W ve 100 W gücünde lazerler kullanılıyor.

FİGES, bu alandaki üretimine, 2018 yılında, 3 farklı kategoride, 5 ayrı cihaz şeklinde devam edecek.

FİGES; karbon fiber, alüminyum ve farklı kompozit bileşenler ile çeşitli kategorilerde oluşturulan, farklı boy ve taşıma kapasitelerindeki Teleskopik Yükseltme Sistemleri (MAST) ürün ailesinin seri üretimine de geçti. 3-15 m arasında yüksekliğe çıkabilecek bir ürün ailesi olarak ortaya çıkartılan bu sistemler; eğimli arazilerde, yüksek rüzgâr yüklerinde, çok sıcak ve çok soğuk iklimlerde, en ağır ve zorlayıcı çevre koşullarında görev yapabilecek şekilde tasarlandı. Fuarda, MAST’lardan bir tanesi Meteksan Savunma’nın Retinar radarı ile sergilenirken diğeri ise Fotoniks ürünü bir elektro-optik sistemle sergilendi.

 2,527 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.