Ana Sayfa Haberler IDEF Özel Dosya Bölüm 2: Fuardan İzlenimler

IDEF Özel Dosya Bölüm 2: Fuardan İzlenimler

MSI Dergisi’nin 146, 147 ve 148’inci sayılarında yayımlanan ve IDEF 2017’ye ilişkin haber ve değerlendirmelerin yer aldığı yazı dizisinin ikinci bölümündeki “Fuardan İzlenimler” başlıklı haber, MSI Dergisi’nin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü, fuarda güçlü bir katılımla yer aldı ve attığı imzalarla, savunma ve havacılık sanayisi ekosisteminin güçlü bir oyuncusu olacağının mesajını verdi.

 

ARES Tersanesi, Katar’a teslim ettiği botlar ile Türkiye’deki ihaleler için önerdiği botların maketlerini sergilediği standında, mevcut ve potansiyel müşterileri ile görüşmeler de gerçekleştirdi.

 

BAYRAKTAR TB2, kanat altlarında MAM-L ve MAM-C mühimmatı ile sergilendi.

 

Baykar Makina Genel Müdürü Haluk Bayraktar ve Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, Başbakan Binali Yıldırım’a, BAYRAKTAR TB2 başta olmak üzere, çalışmaları ile ilgili bilgi verdiler.

 

Coşkunöz, fuarda sergilediği yeni ürünlerini, Savunma Sanayii Müsteşarı Prof. Dr. İsmail Demir’e birinci ağızdan anlatma fırsatı buldu (solda). Prof. Dr. Demir, ziyareti sırasında, Coşkunöz standında, Koreli yetkililerle, offset konusunda sohbet de etti. Prof. Dr. Demir, ilişkilerin, offset sözleşmesinin sonrasında da sürmesi gerektiğine vurgu yaptı.

 

Digitest, geniş standında, farklı ihtiyaçlara özel çözümleri olduğunu gösterdi. Firmanın askeri tip kumanda kollarının çeşitliliği, ziyaretçilerin özellikle ilgisini çekti.

 

ESNAD Savunma standı, adeta resmi toplantı odaları ile rekabet ederek, fuar süresince, birçok ikili görüşmeye ev sahipliği yaptı.

 

ESNAD Savunma Genel Müdürü Böke Şahin, ESNAD Savunma’nın ortağı ve aynı zamanda Al-Esnad firmasının da sahibi olan Ahmad Saleh Bin Jubair’e, IDEF 2017 katılımı ile ilgili bir hediye takdim etti.

 

  

GENTEX-Norbo iş birliği ile Türkiye’de üretilecek kasklar, Fotoniks standında sergilendi. Fotoniks ve Norbo’nun Genel Müdürü Cem Yazıcıoğlu, farklı silahlara entegre edilmiş görüş sistemlerini, ziyaretçilerine tanıttı.

 

 

HAVELSAN Teknoloji Radar (HTR), GÖRSEN görüntü sensörü ürün ailesi ile SEZGİ hareket tespit sensörünü sergiledi.

 

iXblue, Advans serisi ataletsel seyrüsefer sistemlerini ve SAMS-DT6000 sentetik açıklıklı çekili sonarını sergiledi.

 

     

Alt şirketleri, savunma ve havacılık alanında; uçak parçalarından, uçak motorlarına ve namlulu silahlara kadar geniş bir yelpazede faaliyet gösteren Kale Grubu, yeteneklerini ve ürünlerini, Savunma Sanayii Müsteşarı Prof. Dr. İsmail Demir’e anlattı.

 

Kale AR-GE, Turbojet Motorların Geliştirilmesi Projesi kapsamında geliştirdiği motorun güncel sürümünü sergiledi.

 

MAKEL, KORALTAY markasını, IDEF’te ilk defa sergiledi.

 

MKEK Genel Müdürü Ahmet Taşkın, kurumun geniş ürün yelpazesini, üst düzey konuklarına bizzat tanıttı.

 

MKEK, BORAN 105 mm çekili obüsünü, en güncel sürümü ile sergiledi.

 

MEGE Teknik, standında, ASELSAN için geliştirip ürettiği üç ayaklı bir kaideyi fiziksel olarak sergilerken, başta kablaj olmak üzere diğer yeteneklerini posterlerle anlattı.

 

Nova Power Solutions, kara ve deniz uygulamalarında sağlanan elektrik gücünün kalitesini ve güvenilirliğini arttıran çözümlerini sergiledi.

 

Nunatak, silahlı kuvvetlerin ve özel harekât birimlerinin zorlu doğa koşullarında görev yapmasını sağlayan ekipmanları sergiledi. Bunlar arasında, hem firmanın temsilcisi olduğu ürünler hem de firmanın kendi geliştirdiği ürünler yer aldı.

 

Onur Mühendislik, fuarda, Hava Kuvvetleri Komutanlığı için yürütülen ve mevzi kabulleri tamamlanan Hava Savunma Telsiz Ağı (HSTA) projesinde geliştirilen milli ürün ve yetkinliklerin, kuvvetin ilgili tüm birimlerine yaygınlaştırılması ile ilgili sözleşmeyi imzalamış olarak katıldı. Savunma Sanayii Müsteşarı Prof. Dr. İsmail Demir de Onur Mühendislik standını ziyaret ederek, firmanın çalışmaları hakkında bilgi aldı.

 

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın da fuarın ziyaretçileri arasında yer aldı.

 

  

Her fuarda olduğu gibi IDEF 2017’de de OSSA, üye firmaları ile ortak bir stantla yer aldı. Küme, yabancı heyetlerle görüşmelerde de üyelerine destek oldu.

 

  

Pakistan hükümeti ve firmaları, IDEF 2017’de geniş bir katılımla yer aldılar. Başbakan Binali Yıldırım ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal da Pakistan standının ziyaretçileri arasında yer aldı.

 

Savunma Sanayii Müsteşarı Prof. Dr. İsmail Demir, REPKON standında, firmanın faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

 

Katılımcıların hiç boş bırakmadığı Sarsılmaz standı, Başbakan Yıldırım ve beraberindeki heyet tarafından da ziyaret edildi. Başbakan Yıldırım, firmanın özgün piyade tüfeği ve makinalı tabancalarını yakından inceledi.

 

YALTES, ADA sınıfı korvetlerde kullanılan çözümleri başta olmak üzere, deniz platformlarına yönelik ürünlerini sergiledi.

 

Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği (SSI), yurt dışı fuarlarda görüştüğü birçok yetkiliyi, IDEF 2017’de, ev sahibi sıfatıyla ağırladı.

 

TEI, Başbakan Binali Yıldırım’a, Operatif İHA Motoru Geliştirilmesi Projesi kapsamında geliştirdiği motoru tanıttı.

 

Target A.Ş., hem temsilcisi olduğu firmaların hem de kendisinin ürünlerini tanıttığı standında, silahlı kuvvetlerin ve emniyet birimlerini farklı ihtiyaçlarına cevap verebileceğini gösterdi.

 

T-Kalıp, hem kara platformları hem de helikopterler için geliştirdiği koltuklarla ziyaretçilerinin karşısına çıktı.

 

TTAF AKBABA Işık Kulesi, yükselen kulesi ile 360 derecelik aydınlatma çözümü sunuyor.

 

TÜBİTAK SAGE’nin radar güdümlü Bozdoğan ve kızılötesi güdümlü Gökdoğan havadan havaya füzelerinin lansmanı, Başbakan Binali Yıldırım’ın fuar turu sırasında gerçekleştirildi.

 

Samsun Yurt Savunma, Başbakan Yıldırım ve beraberindeki heyete, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından da tercih edilen TP9’u tanıttı.

 

Yonca-Onuk Tersanesi, fuarda, MRTP ürün ailesinin en güncel üyelerinin maketlerini sergiledi.

 

 

 4,989 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.