Ana Sayfa Haberler IDEF Özel Dosya Bölüm 3: Fuardan İzlenimler

IDEF Özel Dosya Bölüm 3: Fuardan İzlenimler

MSI Dergisi’nin 146, 147 ve 148’inci sayılarında yayımlanan ve IDEF 2017’ye ilişkin haber ve değerlendirmelerin yer aldığı yazı dizisinin üçüncü bölümündeki “Fuardan İzlenimler” başlıklı haber, MSI Dergisi’nin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

IDEF 2017’de, Türk askeri denizcilik sanayisinin amiral gemisi, ADA sınıfı korvetlerden TCG BÜYÜKADA (F-512) oldu.

 

TCG BAYRAKTAR (L-402); boyutu, görev sistemleri ve yetenekleri ile Türk tersanelerinin ve firmalarının geldiği noktayı sergiledi.

 

Çok az sayıda ülkenin sahip olduğu denizaltı kurtarma kabiliyetlerini bünyesinde toplayan TCG ALEMDAR (A-582), Büyükçekmece Koyu’nda ziyaretçilerini kabul etti.

 

ANDAR Elektromekanik Sistemler, genişleyen ürün ailesi ile IDEF’te yer aldı.

 

Ürün sahibi KOBİ’ler arasındaki yerini sağlamlaştıran ANOVA, yürütmekte olduğu bir Teknoloji Kazanımı Yükümlülüğü (TKY) projesi kapsamında tasarlayıp ürettiği yakıt transfer pompasını da ilk kez IDEF’te sergiledi.

 

ASPİLSAN Enerji, farklı ihtiyaçlar için geliştirdiği ürünleri, Milli Savunma Bakanlığı Müsteşarı Ali Fidan’a da anlatma fırsatı buldu.

 

Ayyazılım, fuar boyunca, hem yurt içindeki hem de yurt dışındaki müşterileri ile görüşmeler gerçekleştirdi.

 

BİTES, standında, Savunma Sanayii Müsteşarı Prof. Dr. İsmail Demir’i de ağırladı.

 

DEICO, ziyaretçilerini, “Yenilikçi Çözümler” (Innovative Solutions) sloganı ile karşıladı.

 

GES Mühendislik, başta Otomatik Seviyeleme Sistemi olmak üzere, farklı çözümlerini sergiledi.

 

Gökser Makina, IDEF’te, ThermaCool markasını ön plana çıkarttı.

 

                Sektöre hızlı bir giriş yapan IdeaLab, havadan bağımsız tahrik sistemi ve küçük turbojet motor test düzeneği gibi çözümlerini daha somut olarak sergileyerek, önümüzdeki dönemde yapacaklarının ipuçlarını verdi.

 

 

Menatek, kara platformlarına yönelik olarak kendi ürettiği alt sistem ve alt bileşenleri sergileyerek hem Kara Kuvvetleri Komutanlığının hem de sektör firmalarının ihtiyaçlarını karşılayabileceğini gösterdi. Firma, hem paletli hem de tekerlekli araçlara ait; süspansiyon, fren, güç aktarma ve soğutma sistemleri ile şase, kule ve gövde için parça ve komple sistemler üretiyor. Babcock, Horstman, Merrill ve 42 Solutions firmalarının CEO ve iş geliştirme direktörü gibi üst düzey yetkilileri de fuara, Menatek standında katıldı ve deniz sistemlerine yönelik görüşmeler gerçekleştirdi.

 

Nero Endüstri, fuarda, %90 yerlilik oranıyla üretmekte olduğu infilak bastırma sistemleri, 12 ülkenin ordusunda aktif olarak kullanılan bir firma olarak boy gösterdi. Firma, fuar sırasında; Pakistan, Almanya ve ABD’de yürüyen çalışmalarla ilgili sipariş anlaşmaları ve ön sözleşmeler imzaladı. ABD’deki çalışmalarını daha da genişletmeyi hedefleyen Nero Endüstri, Orlando’da bir fabrika kurdu. Fuar sırasında, ürünlerinin kalifikasyon testlerinin başarıyla tamamlandığı haberini alan firma, bu fabrikada, Amerikan Silahlı Kuvvetleri için üretim yapacak.

 

Öztiryakiler, ihracat başarısı kazanmış ürünlerini sergileyerek yerli ve yabancı konuklarına, onların da ihtiyaçlarını karşılamaya hazır olduğu mesajını verdi.

 

IDEF 2017, SOLOTÜRK’ün, havacılık tutkunları ile bir araya geldiği platformlardan biri oldu.

 

TİMSAN, hem askeri hem de sivil uygulamalar için geliştirdiği K-Loader’ı, IDEF’te ilk defa sergiledi.

 

Türk Silahlı Kuvvetleri envanterindeki çeşitli helikopterlere, M134 Minigun entegrasyonunu başarıyla gerçekleştiren Unidef, bu çalışmasını, Başbakan Binali Yıldırım’a anlatma fırsatı buldu.

 

Türk savunma sanayisine, ITAR kısıtlarına tabi olmayan teknolojik çözümler sunan Ultra Electronics, TF-X için de mühimmat bırakma mekanizması çözümünü öneriyor. Bu sistem, F-35 uçaklarında da kullanılıyor ve sağlayacağı lojistik avantajlarla SSM ve TUSAŞ’ın ilgisini çekiyor. Ultra Electronics, bu çözümün Türkiye’de üretimi ve bakım ve idamesinin Türkiye’de yapılması konularını konuşmak için de hazır. Firma, Özgün Helikopter Programı’na da buzlanmayı önleme sistemi ve çeşitli aviyonik sistemleri ile destek vermek istiyor.

 

Sınır gözetleme ve anayurt güvenliği gibi uygulamalara yönelik çözümler geliştiren Seven Technologies, fuarı, başta RF gözetleme ürünleri olmak üzere, özel çözümlerini Türk yetkililerine tanıtma fırsatı olarak kullandı. Firmanın üzerinde durduğu konulardan bir tanesi, çözümlerinin fiziksel özelliklerinin yanı sıra geliştiren ekibin saha tecrübesi ve tecrübenin yansıtıldığı yazılım ile kullanım konsepti oldu.

 

 

 5,614 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.