Ana Sayfa Haberler IDEF Özel Dosya Bölüm 3: TURAÇ, Mühimmat Pazarında Baş Rolü Oynamaya Hazırlanıyor

IDEF Özel Dosya Bölüm 3: TURAÇ, Mühimmat Pazarında Baş Rolü Oynamaya Hazırlanıyor

MSI Dergisi’nin 146, 147 ve 148’inci sayılarında yayımlanan ve IDEF 2017’ye ilişkin haber ve değerlendirmelerin yer aldığı yazı dizisinin üçüncü bölümündeki “TURAÇ, Mühimmat Pazarında Baş Rolü Oynamaya Hazırlanıyor” başlıklı haber, MSI Dergisi’nin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

Fuar esnasında Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, TURAÇ’ın mühimmat ailesi ile ilgili bilgileri, TURAÇ Genel Müdürü ve MÜSİAD Ankara Savunma Sanayi ve Havacılık Sektör Kurulu Başkanı Fatih Altunbaş’tan aldı.

 

TURAÇ, fuarda, kendisine ait STERLING markası ile Mayıs ayında, MKEK üzerinden yurt içi satışlarına başladığı, 9×19 mm tabanca fişeklerine ilave olarak; seri üretimine başlayacağı 5,56×45 mm ve 7,62 mm serisi yivli tüfek fişeklerini sergiledi. Firmanın standı, başta Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Jandarma Lojistik Komutanı Tümgeneral Ali Özkara, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Lojistik Başkanı Tuğgeneral Sırrı Yılmaz, Milli Savunma Bakanı Askeri Danışmanı Tuğgeneral (E) Yücel Karauz, Savunma Sanayii Müsteşarlığı Silah Sistemleri Daire Başkanı Erkmen Özçelik, MSB Teknik Hizmetler Daire Başkanı Albay Mustafa Üstün, MÜSİAD Ankara Başkan Yardımcısı Bahattin Meral, POONGSAN Corporation Başkanı Woo Dong Park olmak üzere, çok sayıda üst düzey yetkili ve heyet tarafından ziyaret edildi. Ziyaretçiler, özellikle Türkiye’de ilk kez TURAÇ tarafından üretimine başlanacak 7,62×39 mm fişeklere ilgi gösterdi.

 4,678 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.