Ana Sayfa IDEF 2021 – Deniz Sistemleri Özel Sayısı IDEF’21 Hazırlıklarını, “Ticaret için Önce Sağlık” Bilinciyle Yaptık

IDEF’21 Hazırlıklarını, “Ticaret için Önce Sağlık” Bilinciyle Yaptık

Savunma sanayimizin gelişimine katkı sağlayan IDEF Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı, güçlenen yapısı ile bölgenin en önemli etkinliği olarak dünyadaki yerini sağlamlaştırıyor.

Tüyap, 1979’dan bu yana geçen 42 yıl süresince hazırladığı fuarlar ile 127 ülkeden 330 bini aşkın katılımcı firma ve 213 ülkeden 66 milyonun üzerinde ziyaretçiye ev sahipliği yaparak, ticaretimizin ve sanayimizin büyümesine önemli katkı sağlıyor. 15’inci kez düzenlenecek olan IDEF ile ekonomiye katkı sağlamak ve savunma sektörüne hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.

IDEF katılımcılarını ve ziyaretçilerini İstanbul’da ağırladığımız Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, 120 bin m2 büyüklüğünde. Beş yıldızlı Tüyap Palas otelimiz ise 630 odası, 31 toplantı salonu, 1.000 m2 balo salonu ile tüm katılımcı ve ziyaretçilerimize, çalıştıkları yerde dinlenebilme imkânı ve konforu sunuyor.

Lider bir fuar şirketi olarak çok amaçlı hizmet sunmaya elverişli altyapımızın yanı sıra 5 yılı aşkın bir süredir dijital uygulamalara yaptığımız yatırımlar sayesinde katılımcı ve ziyaretçilerimize güvenli ve verimli bir iş ortamı sunuyoruz. Fiziki fuarlarımıza, dijital evrenimiz olan MyTüyap ile artı değer katarak yeni nesil fuarcılığın öncüsü olduk. Katılımcı firmalarımızın potansiyel alıcılarla buluşabilmesi için 2020 yılında, MyTüyap servislerimize Connect platformunu da ekledik. Connect ile yıllardır kullandığımız başarılı bir algoritma örneği olan akıllı eşleştirme sistemi, katılımcılarımızın potansiyel alıcılar ile çevrimiçi görüşmelerini mümkün kılıyor.

Tüyap Fuarcılık Grubu olarak “Ticaret İçin Önce Sağlık” bilinciyle yola çıkarak arttırılmış hijyen önlemlerinin hayata geçirilmesi konusunda önemli bir yol kat ettik. TSE COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesi’ni alan ilk ve tek fuarcılık şirketi olduk ve bu konuda hassasiyet gösterdiğimiz tüm hijyen uygulamalarımızı tescillendirdik. Sağlık Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı’nın ortak kararıyla yayımlanan TOBB yönergelerinden hareketle fuar alanımızda bir dizi önlem aldık. Bu kapsamda fuar alanına gelen herkesin HES kodu kontrolü ve ateş ölçümü, henüz alana giriş yapmadan gerçekleştiriliyor. Fuar alanımızda güvenliği sağlayan uzman güvenlik ekibimiz ile sürekli olarak kontrolleri yapıyor ve alanda maskesiz dolaşıma kesinlikle izin vermiyoruz. Tüm alanda ekstra hijyen tedbirlerimizi uyguluyoruz ve fuar merkezimizin havalandırma sistemlerinin bakımlarını gerekli periyotlara uygun şekilde yapıyoruz. Ortak alanlarımızı sosyal mesafe kuralına uygun olarak hazırlıyor ve bu alanlarda gerekli tedbirleri en üst düzeyde tutuyoruz.

IDEF’21 için sosyal mesafe kuralına uygun olarak hazırladığımız 4.750 metrekarelik yaka kartı merkezimiz ve 2 büyük kontrol noktamız ile alana giriş yapmak isteyen herkes için kontrolleri en üst seviye tutmayı; tüm katılımcı ve ziyaretçilerimize güvenli bir fuar deneyimi sunmayı önceliğimiz kabul ediyoruz.

T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, T.C. Millî Savunma Bakanlığı ev sahipliğinde ve Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı yönetim ve sorumluluğunda hazırladığımız IDEF’21, dünyanın dört bir tarafından gelen, ülkelerin savunma tedarikinden sorumlu heyetleri ile günümüzde savunma sanayi fuarları içinde çok önemli bir konumda yer alıyor ve savunma sanayimizin hedeflerine ulaşmasında önemli bir çıkış noktası oluyor. IDEF’21, dost ve müttefik ülkelerin Devlet Başkanları, Cumhurbaşkanları, Millî Savunma Bakanları, İçişleri Bakanları gibi savunma ve güvenlikten sorumlu bakanlıkları, Genelkurmay Başkanları, Kuvvet Komutanları ve savunma ve güvenlik tedarikinden sorumlu makamlarını ağırlayacak. İkili anlaşmalara ev sahipliği yapmak konusunda çok önemli bir buluşma merkezi olma hedefini güçlendirerek sürdürecek.

Fuar süresince; Millî Savunma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Savunma Sanayii Başkanlığı, Genelkurmay Başkanlığı, Kuvvet Komutanlıkları, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı tedarik makamları için oluşturulan özel görüşme ofisleri de fuara ayrı bir önem katıyor. Yerli ve yabancı savunma sanayi profesyonellerinin konuşmacı olarak katılacağı seminer/panel programı ile de savunma sanayinin gelmiş olduğu son nokta tüm katılımcı ve ziyaretçilere anlatılacak; yeni gelişmelerin paylaşılmasının yanı sıra fikir alışverişleri de yapılarak sektöre yön verilecek. IDEF’21’in hazırlanmasında bizlere güvenen Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na, katılımcılarımıza ve fuara gelecek ziyaretçilerimize şükranlarımı sunuyorum.

Sizleri evimizde, Tüyap’ta ağırlayacak olmaktan büyük bir mutluluk duymakla beraber başarılı bir fuar dönemi geçirmenizi diliyorum.

Saygı ile,

Bülent ÜNAL

Yönetim Kurulu Başkanı

Tüyap A.Ş.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.