Ana Sayfa Haberler IDPA Türkiye Şampiyonası’nda, CANiK Team Sporcuları Ödülleri Topladı

IDPA Türkiye Şampiyonası’nda, CANiK Team Sporcuları Ödülleri Topladı

Samsun Yurt Savunma’nın (SYS) amiral gemisi CANiK ana sponsorluğunda düzenlenen IDPA (International Defensive Pistol Association- Uluslararası Savunma Tabancaları Birliği) Türkiye Şampiyonası’na CANiK Team sporcuları damga vurdu. Cumhuriyetin 100’üncü yılı onuruna Bulgaristan’da düzenlenen IDPA Türkiye’de CANiK Team sporcularından Alperen Kıvılcım genel sıralamada birinci oldu. Kıvılcım, Carry Optic Master 1, Carry Optic Division Champion, High Industry ve Carry Optic High Staff ödüllerini alırken; Taha Oğuzhan Kaymak Esp-SS kategorisinde 1’incilik ödülünün sahibi oldu. Yarışmaya Macaristan, Polonya, Romanya, İtalya, Litvanya, Bosna Hersek, Sırbistan, Ukrayna, Hırvatistan, Estonya, Bulgaristan ve Türkiye’den 111 sporcu katıldı.

“Dünyanın İlgiyle Takip Ettiği Bir Marka Haline Geldik”

Samsun Yurt Savunma (SYS) Genel Müdürü Cahit Utku Aral, “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yolda ilerliyor, ay yıldızlı bayrağımızı uluslararası arenada gururla dalgalandırmaya devam ediyoruz. Bugün hem savunma sanayimizin hem de sportif atıcılığın en önemli temsilcilerinden biri olarak, dünyanın büyük ilgi ile takip ettiği bir marka haline geldik. Geçtiğimiz günlerde elde ettiğimiz ‘Dünya Şampiyonluğu’nun ardından, IDPA Türkiye Şampiyonası’nı da başarı ile tamamladığımız için mutluyuz. Ülkemiz için son derece büyük önem taşıyan, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü doğum gününde, elde ettiğimiz bu kıymetli ödüllerden dolayı takımımızı tebrik ediyorum.” dedi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.