Ana Sayfa Haberler Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Baykar’da İşe Girmenin Sırrını Açıkladı: “Bitirme notu önemli bir kriter değil… En önemlisi, mesleğinizi, alanınızı seviyor musunuz? Kendinizi geliştiriyor musunuz?”

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Baykar’da İşe Girmenin Sırrını Açıkladı: “Bitirme notu önemli bir kriter değil… En önemlisi, mesleğinizi, alanınızı seviyor musunuz? Kendinizi geliştiriyor musunuz?”

IEEE Türkiye Havacılık ve Elektronik Sistemler Şubesi tarafından gerçekleştirilen söyleşiye konuk olan Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, gençlere çeşitli tavsiyeler verdi ve Baykar’da işe girmek isteyenlerden beklentilerini açıkladı. Söyleşi, IEEE YouTube kanalında 26 Kasım’da yayınlandı.

“Havacılık ve Elektronik Sistemler Hakkında Soru-Yorum” isimli program serisinin ilk konuğu olan Bayraktar, söyleşide, IEEE Canlılık Koordinatörü ve Havacılık ve Elektronik Sistemler Şubesi Başkanı Ahmet Turan Özdemir’in sorularını yanıtladı. Bayraktar, Özdemir tarafından kendisine yöneltilen ve Baykar’da işe girebilmek için adayların nasıl bir özgeçmişe sahip olması gerektiği konusundaki soruya şu yanıtı verdi: “Bitirme notu önemli bir kriter değil… En önemlisi, mesleğinizi, alanınızı seviyor musunuz? Kendinizi geliştiriyor musunuz? Sadece CV’nizde iyi duruyor diye bir şeyleri yapıyorsanız açıkçası hem kendinize hem de çalışacağınız yerlere ve ülkenize yazık ediyorsunuz. Benim genç kardeşlerime tavsiyem, mesleklerini maddi kaygılarla seçmesinler. Seviyorlarsa, yani bir kere gönüllerinde yatan aslanı bulsunlar. Hiç önemli değil. Müzisyen de olabilirsiniz, mühendis de olabilirsiniz, doktor da olabilirsiniz, teknisyen de olabilirsiniz. Aslında yaptığımız işlerin birbirinde hiçbir farkı yok. Ona sizin kattığınız anlam ve ne için yaptığınız önemli.”

Söyleşinin devamı için:

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.