Ana Sayfa Haberler İEÜ’nün Garantili Staj Programından Sektör Firmaları da Yaralanacak

İEÜ’nün Garantili Staj Programından Sektör Firmaları da Yaralanacak

A.Şamil DEMİRSÖZ / s.demirsoz@savunmahaber.com

İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin, İzmir Ticaret Odası ile birlikte geliştirdiği Garantili Staj Programı, savunma sanayisinin üniversite öğrencileri arasında artan popülaritesinin de katkısı ile sektör firmalarına önemli avantajlar sunma potansiyeli taşıyor. Yaz dönemi zorunlu stajları kapsayan Garantili Staj Programı’nda, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) giderleri üniversite tarafından karşılanıyor. Firma ve stajyerin karşılıklı mutabık kalması durumunda, zorunlu staj süresi 1 yıla kadar uzatılabiliyor. Bu süre zarfında üniversite SGK giderlerini karşılamaya devam ediyor. Üniversite, staj öncesinde öğrencilerine iş etiği ve zaman yönetimi gibi konularda eğitimler de veriyor.

Garantili Staj Programı’nda üniversite, firmalardan ihtiyaç duydukları personele yönelik kriterleri topluyor. Benzer şekilde öğrencilerinin kariyer sahibi olmak istediği alanları da dikkate alarak, öğretim görevlilerinin nezaretinde, firma-öğrenci eşleştirmesini kendi yapıyor. Üniversite bu eşleşmeyi en uygun şekilde yaparak, tüm paydaşların staj programına yönelik memnuniyetini arttırmayı hedefliyor. Üniversite yetkilileri, öğrencileri arasında, savunma ve havacılık sanayisine duyulan ilginin giderek arttığını gözlemliyor.  Bu sayede başarılı ve nitelikli öğrencilerin sektör firmalarında staj yapmasının önü de açılıyor.

İlgilenen firmalar yaz dönemini kapsayan stajyer talepleri için http://bit.ly/stajyertalep adresindeki formu doldurabilirler.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.