Ana Sayfa Arşiv İHA-2 Pilotu Olacaklara Teorik Eğitim Kapadokya Üniversitesinden

İHA-2 Pilotu Olacaklara Teorik Eğitim Kapadokya Üniversitesinden

Azami kalkış ağırlığı 25 kg ile 150 kg arasında olan insansız hava araçlarını (İHA) uçurabilmek için İHA-2 pilot lisansı gerekiyor.

Kapadokya Üniversitesi, Mustafa Paşa Yerleşkesi’nde İHA-2 teorik eğitimlerine başladı.

Adaylara, “Hava Aracı Genel Bilgisi”, “Gövde ve Sistemler”, “Elektrik ve Motor-Acil Durum Donanımı”, “Operasyonel Usuller”, “Uçuş Planlama ve İzleme”, “Meteoroloji”, “Hava Hukuku ve ATC Usulleri”, “Seyrüsefer”, “Uçuş Prensipleri”, “İnsan Performansı ve Kısıtlamaları”, “İletişim”, “Bakım ve Onarım”, “Teorik Alet Eğitimi” ve “R/T Telsizle Haberleşme” başlıklarından oluşan 99 saatlik teorik eğitim veriliyor.

Üniversitenin internet sitesine 19 Ocak’ta eklenen habere göre, 15 günlük eğitimlere %80 oranında katılım sağlayan ve eğitim sonu sınavında en az 70 puan alan adaylara “İHA-2 Teorik Eğitim Sertifikası” ve “Telsizle Haberleşme Sertifikası” verilecek.

30 saatlik uçuş eğitimini tamamlayan adaylar, İHA-2 pilot lisansı için Sivil Havacılık Genel Müdürlüğüne başvurabilecek.

 2,314 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.