Ana Sayfa Haberler İhtiyaca Özel Santrifüj Test Cihazlarının Yeni Adresi GÖKSER Olacak

İhtiyaca Özel Santrifüj Test Cihazlarının Yeni Adresi GÖKSER Olacak

MSI Dergisi’nin 183’üncü sayısında yayımlanan özel haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

GÖKSER, çözüm ailesinin en yeni üyesi olan santrifüj test cihazının bir örneğini, ilk defa DSEI 2019’da sergiliyor. Rafta hazır bir ürün yerine, kullanıcı gereksinimlerine göre uyarlanabilen bir çözüm olarak kurgulanan cihaz, hem ihtiyaçları eksiksiz karşılaması hem de maliyet-etkin olması ile öne çıkıyor.

 

GÖKSER’in Santrifüj Test Cihazı’nın CAD çizimi ve üretim  hattındaki cihaz.

 

Santrifüj test cihazları, füze ve bazı mühimmatların testlerinde kullanılıyor. Ar-Ge laboratuvarları, ürün geliştiren firmalar ve sertifikasyon makamları tarafından ihtiyaç duyulan bu cihazlar, ISO standartlarına ve askeri standartlara göre geliştiriliyor. Bununla beraber, birçok üretici, bu cihazları rafta hazır ürün olarak sunuyor. Diğer taraftan, kendi geliştirdikleri sistemlerini test etmek isteyen bazı kurum ve kuruluşlar ise belli özelliklere sahip özel cihazlara ihtiyaç duyuyorlar.

Tüm faaliyet alanlarında, son kullanıcının ihtiyaçlarına yönelik esnek çözümler geliştirmeyi bir kurum kültürü haline getirmiş olan GÖKSER, bu yaklaşımını, santrifüj test cihazlarına uyarlıyor. GÖKSER, kullanıcının, nasıl bir sistemi test edeceğini ve testlerin, hangi standartlara göre yapılacağını dinliyor ve tam da ihtiyaç duyulan test cihazını geliştiriyor. Bu cihaz, ihtiyacı eksiksiz karşılayarak kullanıcının işini kolaylaştırıyor. Diğer yandan, ihtiyaçtan fazla özellikleri de barındırabilen, rafta hazır bir çözüme göre de daha maliyet-etkin oluyor.

GÖKSER Genel Müdür Yardımcısı Serhat Ünal, çözüm ailelerine santrifüj test cihazlarını eklemeleri ile ilgili şunları söylüyor: “Özgün ürünler geliştiren bir firma olarak, test cihazlarının önemini çok iyi biliyoruz. Bu cihazlar; güvenilir olmalı, kullanımı kolay olmalı ve maliyet-etkin olmalı. Santrifüj test cihazlarımızla kullanıcıların bu ihtiyaçlarını tam olarak karşılamayı hedefledik ve bunu da başardığımızı, büyük bir memnuniyetle ifade edebilirim.”

 

Sektörün Güvenilir Ortağı

GÖKSER, 33 yıldır Türk Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları, Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğünün elektromekanik sistem ve alt sistem ihtiyaçlarını, başarıyla karşılıyor. Firma, son dönemde, yurt dışına yönelik çalışmalarını da yoğunlaştırdı.

GÖKSER’in ürünleri arasında; mobil kamp ve hastane iklimlendirme sistemleri, uçak ve helikopter yer destek cihazları ve mühimmat test sistemleri yer alıyor. AS9100 Rev D belgesine sahip bir kalite sistemi bulunan GÖKSER’in, ISO 9001:2015 belgesi de bulunuyor.

GÖKSER, özgün ürün ve çözümlerinin yanı sıra ana yüklenici firmaların talep ettiği elektromekanik alt sistemlerin tasarımını ve üretimini de gerçekleştiriyor. Bu sistemleri, talep edilen testlerden geçmiş bir şekilde ve talep edilen dokümantasyonla birlikte teslim eden GÖKSER, birçok ana yüklenici firmanın onaylı tedarikçisi konumunda.

GÖKSER, her cihaz için, müşteri isteğine göre spesifik arayüzler tasarlıyor.

 

GÖKSER Santrifüj Test Cihazları

Santrifüj test cihazları, doğrusal hızlanmaya maruz kalan parçaların ve düzeneklerin, mekanik veya elektriksel davranışlarını analiz etmek için kullanılır. Cihazın iki kolu bulunur. Bu kollar üzerinde, aynı anda, ağırlıkları ve geometrileri eşit olan iki numune bağlanabilir. Numune tek ise karşı ağırlık ile test gerçekleştirilir. Her cihaz için, müşteri isteğine göre spesifik arayüzler bulunur. Test edilecek numunelerin; boyut, ağırlık ve özelliklerine göre sistem tasarlanır. Santrifüj test cihazı, test numunesine etki eden merkezkaç kuvvetine dayanıklı; ayrıca, güvenlik açısından (test sırasında bir parçanın fırlaması gibi durumlara karşı) dayanıklı bir yapıya sahiptir. Sistem, oluşacak titreşimleri ve ani hareketleri absorbe edebilecek şekilde üretilir. Sistem, mekanik korumanın yanında elektronik önlemlere de sahiptir.

 1,002 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.