Ana Sayfa Haberler II. Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi’nde Öne Çıkanlar

II. Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi’nde Öne Çıkanlar

MSI Dergisi’nin 186’ncı sayısında yayımlanan II. Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi Özel Dosyası’nda yer alan haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran; AYESAŞ standını ziyaret ederek İş Geliştirme Yöneticisi Yavuz İlik’ten bilgi aldı.

 

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran; FNSS standını ziyaret ederek İş Geliştirme Müdürü Haldun Olgun ve Halkla İlişkiler ve Tanıtım Birim Yöneticisi Cem Altınışık ile görüştü. Ayrıca, FNSS İş Geliştirme Müdürü Haldun Olgun, MRBS’nin ilk gününde, “Sınır Güvenliğinde Kara Araçlarının Önemi ve Geleceği” konulu bir sunum gerçekleştirdi.

 

HAVELSAN yöneticileri, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, firmanın sergilediği ürünler hakkında bilgi verdi.

 

MRBS’de Sahil Gözetleme Radar Sistemi (SGRS)’ni sergileyen HAVELSAN, ayrıca, standını ziyaret eden katılımcılara ürün ve kabiliyetlerini anlattı. MRBS’nin ikinci gününde, HAVELSAN Kıdemli Sistem Mühendisi Dr. Tolga Sönmez, “Sınır Farkındalık Sistemi” konulu bir sunum gerçekleştirdi.

 

HTR, standında; Hareket Tespit Sensörü, Erken İkaz Sistemi (ERESİS), SWIR-PTZ Görüntü Sensörü gibi alana özgü çözümlerini sergiledi.

 

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HTR’nin alana özgü ürünlerini inceledi.

 

İŞBİR, sınır güvenliği sağlama ve ileri üs bölgelerinin oluşturulması gibi birçok alanda kullanılabilecek jeneratör çözümleri hakkında katılımcılara bilgi verdi.

 

Deniz platformlarına yönelik elektronik sistemler, özellikle de sualtı akustiği alanında Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmaları ile özgün ve yerli çözümler geliştiren Koç Bilgi ve Savunma Teknolojileri de MRBS’de yerini aldı. Standı ziyaret eden Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Koç Bilgi ve Savunma Teknolojileri Direktörü Dr. Hakan Başaran’dan bilgi aldı.

 

Meteksan Savunma tarafından geliştirilen Retinar FAR-AD (solda), artan dron tehditlerine karşı geliştirilen güncel bir çözüm olması ile dikkat çekiyor.

 

Meteksan Savunma, MRBS’de, özellikle sınır ve kritik üs güvenliğinde etkin olarak kullanılan çevre gözetleme sistemlerini sergiledi. Standı ziyaret eden Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya; Meteksan Savunma Genel Müdürü Selçuk Kerem Alparslan ve Uluslararası Satış, Pazarlama ve Kurumsal İtibar Direktörü Burak Akbaş, sistemler hakkında bilgi verdi. Meteksan Savunma Radar İş Geliştirme Direktörü M. Tolga Çelik ve Yazılım Tasarım Yöneticisi Ali Özzeybek de MRBS’de birer sunum yaparak şirketin çözümlerini katılımcılara aktardı.

 

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Makina Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK)’nu ziyaret ederek, geçtiğimiz eylül ayında göreve atanan yeni MKEK Genel Müdür Yasin Aktepe ile fotoğraf çektirdi.

 

Nurol Makina, MRBS’de açtığı stantla EJDER YALÇIN, YÖRÜK ve EJDER TOMA gibi sınır güvenliği alanında kullanılan araçları hakkında bilgi verdi. Nurol Makina İş Geliştirme Direktörü Koray Ürkmen ise MRBS’nin ikinci gününde, “Sınır Güvenliğinde 4×4 Taktik Tekerlekli Araçların Kullanımı” konulu bir sunum gerçekleştirdi.

 

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, Öztekin Savunma’yı ziyaret ederek şirketin, mayın ve el yapımı patlayıcı (EYP) tehdidine karşı çözümlerini inceledi.

 

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, Roketsan standını ziyaret ederek, şirketin alana özgü çözümlerini dinledi.

 

ROKETSAN, ürünlerini, kullanıldıkları platformun maketi ile birlikte sergileme geleneğini devam ettirerek MAM-L ve MAM-C’yi, BAYRAKTAR TB2 maketi ile ziyaretçilerin ilgisine sundu.

 

Rovenma standını ziyaret eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, firmanın ürün ve kabiliyetlerini dinledi.

 

Rovenma, MRBS ziyaretçilerine, donanım tabanlı kripto cihazı Kindi Ethernet Crypto’yu (sağda) tanıttı.

 

SDT de alana özgü çözümleriyle MRBS’de yerini aldı.

 

STM’nin standını ziyaret eden, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran ve Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir; STM Genel Müdürü Murat İkinci’den, şirketin çözümleri hakkında bilgi aldı.

 

STM, standında, mini İHA’ları; ALPAGU (solda), KARGU (ortada) ve TOGAN’ı (sağda) sergiledi.

 

TARGET, standında, BOOMERANG III keskin nişancı tespit çözümü (sol arkada) gibi birçok ürün ve kabiliyetini katılımcılarla paylaştı.

 

Turaç Genel Müdürü Fatih Altunbaş, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, firmanın geniş yelpazedeki ürün ailesini tanıttı.

 

Turaç, MRBS’de, öldürücü olmayan mühimmat çözümlerini de sergiledi.

 2,043 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.