Ana Sayfa Haberler İki Önemli Gelişmenin Ayrıntıları, Military Medical Webex’de, MSB KBRN Savunma Daire Başkanı Tarafından Açıklanacak

İki Önemli Gelişmenin Ayrıntıları, Military Medical Webex’de, MSB KBRN Savunma Daire Başkanı Tarafından Açıklanacak

“Dünyanın ilk tam teşekküllü çevrim içi iş görüşmesi ile ürün sergileme ve uluslararası konferansı” olarak nitelendirilen Military Medical Webex fuarı, 9-10 Haziran’da yapılacak. 40’ı aşkın ordudan heyetlerin katılacağı etkinlikte, COVID-19 nedeniyle hayati önem kazanan sahra tipi solunum cihazının ve hidroksiklorokinin yerli üretilmesi ile ilgili ayrıntılar açıklanacak.

Millî Savunma Bakanlığı KBRN (Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer) Savunma Daire Başkanı Dr. Gen. Müh. Burçak Çabuk tarafından, Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) bünyesinde iki önemli ürünün yerli üretimi ve ayrıntıları ile ilgili açıklamalar yapılacak:

  • Dünyanın COVID-19 ile ihtiyacı olan ve talebi karşılanamayan Sahra Tipi Solunum cihazının yerelleştirilmesi ve üretimine başlanılması.
  • Çin Halk Cumhuriyeti’nden getirilen ve COVID-19 tedavisinde kullanılan ilacın, dünyada bulunamayan hammaddesi hidroksiklorokinin yerli imkanlarla üretimine başlanılması.

Hidroksiklorokin, Türkiye’de Yerli Olarak Üretilecek

Koronavirüs ile mücadelede kullanılan ilacın hammaddesi olan hidroksiklorokin sülfatın kullanıldığı ilaç ilk olarak aralarında Türkiye’nin olduğu sınırlı sayıda ülkeye satışına izin verilmişti. Daha sonra ABD Başkanı Donald Trump’ın hidroksiklorokin hammaddeli ilacı kendisinin kullandığını açıklamasıyla yeni bir boyut kazanmıştı. Hindistan’ın elinde tuttuğu hammaddenin satışını yasaklamasıyla ülkeler arasında diplomatik krizin fitilini ateşlenmişti. Türkiye, dünyanın peşinde koştuğu hidroksiklorokin sülfatı kendi üretmeye hazırlanıyor.

Yerli Sahra Tipi Solunum Cihazının Ayrıntıları Açıklanacak

Türkiye’nin ayrıntılarını açıklayacağı yerli üretim Sahra Tipi Solunum Cihazı, MKEK’de üretilmeye başlandı. Talep her geçen gün artmasına rağmen, dünyada üretimin cevap verememesi ülkeler arasında diplomatik krizlere sebep oluyor. Yerli üretim Sahra Tipi Solunum Cihazı ile Türkiye büyük bir ihtiyacı karşılamış oluyor.

ABD’nin Biyoterör Danışmanı Military Medical Webex’te

Önemli konuşmacıların yer alacağı konferansın dikkat çekici katılımcılarından biri de Randall S. Murch olacak. Eski FBI Direktör Yardımcısı ve FBI’ın Biyolojik Terör Programı’nı yazan Randall S. Murch, biyolojik terörle ilgili yasanın mimarı.

Dünyanın en önemli mikrobiyal adli tıp uzmanları arasında gösterilen Randall S. Murch, biyoterörizm saldırıları, emniyet ve güvenlik politikaları ile ilgili ilk kez konuşacak. Murch, uzun yıllardır tartışmaları süren biyolojik saldırıların nasıl gerçekleştiğini, ortaya çıkma şekillerini ve nasıl engelleneceğini açıklayacak.

Dünya Orduları, Virüse Karşı ‘Tıbbi Kuvvetler’ini Kuruyor

Koronovirüs nedeniyle dünya gündeminde olan askeri medikal sektörünün bir araya geleceği online fuarda ise pek çok yenilikçi ürün sergilenecek. Türkiye’nin COVID-19 süreç yönetiminde başarılı olmasının arkasındaki, yerli-milli medikal ve yan ürünler de fuarda yer bulacak.

Ürünlerini sergilemek isteyenler için farklı toplantı ve sergileme paket seçenekleri sunan Military Medical Webex, fuarın katılımcı sayısını da 1.000 kişi ile sınırlandırdı. Dünyanın birçok ordusunun askeri tedarik ofisleri Military Medical Webex’te yeni nesil askeri medikal satın almalarının ilk kararını bu fuarda verecek.

Military Medical Webex ile

•             Zırhlı medikal araçlar,

•             Hava sağlığı ve hizmetleri,

•             Temiz oda teknolojisi,

•             Sağlık bilgi ve yönetim sistemleri,

•             Laboratuvar, analitik, biyoteknoloji cihazları ve hizmetleri,

•             Tıbbi cihazlar,

•             Medikal teknolojiler,

•             Çok özel fütürist çözümler,

•             Laboratuvar hizmetleriyle,

•             Pazarlama Hizmet Sağlayıcısı, Distribütör, Dağıtıcı, Lojistik çözümleri sunan şirketler, dünya ordularının askeri tedarik ofisleriyle katılımcı şirketler ürünlerini sergileme fırsatı elde ediyor.

Detaylı bilgi için: https://www.militarymedical.com.tr/

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.