Ana Sayfa Haberler İNDES, Mekanik ve Elektromekanik Tasarım Kabiliyetlerini, Sahada Görev Yapan Ürünlere Dönüştürüyor

İNDES, Mekanik ve Elektromekanik Tasarım Kabiliyetlerini, Sahada Görev Yapan Ürünlere Dönüştürüyor

MSI Dergisi’nin IDEF 2019 Kara Sistemleri Özel Sayısı’nda yayımlanan içerik, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Savunma ve havacılık sanayinde kazandığı tecrübe ve dikey uzmanlığa sahip olduğu mekanik ve elektromekanik tasarım kabiliyetleri ile öne çıkan İNDES, girişimcilik ruhu ve bünyesinde gerçekleştirdiği multidisipliner mühendislik çalışmaları ile birçok ana yüklenicinin tasarım, imalat, montaj ve entegrasyon projelerinde anahtar teslim hizmetler sunan bir çözüm ortağı olarak görev alıyor.

 

Son dönemde ürünleşme çalışmalarına da ağırlık veren firma, kabiliyetlerini, özgün ürünlerini ve projelerini, yeni iş birlikleri ile daha da geliştirmeyi ve derinleştirmeyi hedefliyor. İNDES’in ürünleşme stratejisi, katma değeri yüksek ürünler geliştirme üzerine kurulu ve firmanın faaliyet alanları arasında, şu ana başlıklar yer alıyor:

  • Mekanik ve Elektromekanik Sistem Tasarımı ve Analizi
  • Özel Amaçlı Mekanik ve Elektromekanik Test Sistemleri
  • Modüler ve Mobil Hibrit Enerji Üretim ve Depolama Sistemleri
  • Isıtma – Soğutma Üniteleri ve İklimlendirme Sistemleri
  • Uçuş Hattı Taşıma/Yükleme ve Yer Destek Ekipmanları
  • Mekanik ve Elektronik Üretim, Montaj ve Entegrasyon

İNDES Yönetim Kurulu Başkanı Melih Özkan, Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB)’nın sektörel stratejileri doğrultusunda, ürünleşme konusunda gerçekleştirdikleri yoğun faaliyetler ile ilgili şunları söylüyor: “Bizi farklı kılan kabiliyetimiz, mekanik ve elektromekanik tasarım. Bu kabiliyetimizle İNDES olarak, ASELSAN, ROKETSAN, TÜBİTAK SAGE ve SDT gibi şirketlerin projelerinde, çözüm ortağı olarak yer alıyoruz. Üstlendiğimiz tasarım projelerinin hiç birinde, ‘Tasarladım, ürettim, işim bitti.’ demiyoruz müşterimize. Ürünün Ar-Ge’sini yapıyoruz, tasarlıyoruz, prototipini üretiyoruz ve test ediyoruz. Bu testlerin de bir kısmını, sadece laboratuvar ortamında değil, kullanıcı ile birlikte sahada yapıyoruz. Kullanıcı ürünü görüyor, dokunuyor ve kullanıyor; hâlen istediği bir özellik varsa onu da ekliyoruz.

İNDES, ürünlerini, kullanıcı ile yoğun etkileşim kurduğu testler sonrasında teslimat yapıyor.

 

Dolayısıyla ona anahtar teslim bir çözüm sunuyoruz. Hizmetlerimiz burada da bitmiyor; tasarladığımız ürünlere, sahada lojistik destek de veriyoruz. Ürünlerimizin bakım ve onarımı için, ekibimiz, kimi zaman, araçla erişilmesi çok zor olan üs bölgelerine, karakollara kadar gidiyorlar. En iyi yaptığımız şeyi, daha da iyi yapmak için gayret gösteriyoruz. Mekanik ve elektromekanik tasarım alanındaki uzmanlığımızı daha da bilemek ve daha da keskinleştirmek adına, bu alanda dikey uzmanlaşmayı kendimize bir düstur olarak benimsedik. Kendimizi sürekli geliştiriyoruz. Ancak kesinlikle ‘Ne iş olsa yaparım.’ noktasında da değiliz. Ürün sahibi olmanın ve ürünleşmenin öneminin farkındayız. Bizi büyüten faktör, ürünlerimiz; ancak sürükleyen güç, daima mekanik ve elektromekanik tasarım kabiliyetimiz olacak.”

 

İNDES, ürünlerini geliştirmeye Ar-Ge çalışmaları ile başlıyor.

 

Faaliyetler, OSTİM Teknopark Bünyesinde Devam Edecek

OSSA ve OSTİM Enerjik kümelenmelerinin üyesi olan İNDES, Ostim Teknopark ile Ar-Ge Atölyesi için sözleşme imzaladı. Atölye alanı içerisinde, mimari ve mekanik çalışmalar başlatıldı ve Temmuz ayında da şirket merkezi bu adrese taşınacak. Tesis güvenlik altyapısının da hazır olacağı yeni yerleşkede gerçekleştirecek tüm yatırımlar, 2019 yılı sonunda tamamlanacak. Ar-Ge ve Mühendislik Ofisleri, ESD Korumalı Elektromekanik Montaj ve Entegrasyon Laboratuvarı, Karanlık Oda (Optik Test Odası), Mekanik İmalatlar İçin Prototip Atölye gibi birçok altyapıya sahip olacak yeni tesisinde İNDES, mekanik ve elektromekanik tasarım ve üretim alanında sunduğu anahtar teslim yenilikçi çözümlerini daha da geliştirmeyi ve ihracat yapmayı hedefliyor.

İNDES, tasarladığı ürünleri üretme kabiliyetine ve gerekli altyapıya sahip.

 

En Değerli Kaynağımızın İnsan Olduğunun Farkındayız

İNDES’in insan kaynaklarını da geliştirmeye devam edeceğini belirten Özkan, insan kaynakları yaklaşımlarını şöyle anlatıyor: “Öncelikle şunu belirtmek istiyorum: İNDES’te, savunma ve havacılık sanayisinde pek alışık olunmayan insan kaynakları politikaları uyguluyoruz. Çünkü en değerli kaynağımızın insan olduğunun farkındayız. Biz ne yaparsak yapalım, bunu ekipteki arkadaşlarımızla birlikte yapıyor olacağız. Evet, yeri geliyor, çok yüksek tempoda da çalıştığımız oluyor; ancak çalışma arkadaşlarımızın motivasyonunu, daima en üst seviyede tutmaya gayret ediyoruz. Hatta yeri geldiğinde, çalışanlarımızı yurt dışında tatile bile gönderiyoruz.”

 1,502 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.