Ana Sayfa IDEF 2021 – Kara Sistemleri Özel Sayısı İNDES Mühendislik, Büyümesini İhracatla Sürdürecek

İNDES Mühendislik, Büyümesini İhracatla Sürdürecek

İNDES Mühendislik’in yenilenebilir enerji beslemeli güvenlik çözümleri, sahada etkin ve güvenilir bir şekilde görev yapmaya devam ediyor. Firma, yerli son kullanıcıların güvenini kazanmış ve takdirini toplamış bu çözümleriyle dost ve müttefik ülkelerin ihtiyaçlarını da karşılamaya hazırlanıyor. Ürünlerinin Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) envanterinde yer alarak kendilerini ispat etmiş olması ve son kullanıcı ihtiyaçlarına göre uyarlanabilmesi ise İNDES Mühendislik’in en önde gelen avantajları arasında yer alıyor.

İNDES Mühendislik, son kullanıcıların ihtiyaçları ve operasyon tecrübesi ile kendi mühendislik kabiliyetlerini bir araya getirerek, yenilenebilir enerji beslemeli güvenlik çözümleri ürün ailesini geliştirdi. Bu ürün ailesinin olgunlaşması, kendini sahada ispatlaması ve seri üretim hattının oluşması ile birlikte firma, rotasını dost ve müttefik ülkelerdeki son kullanıcılara çevirdi.

İNDES Mühendislik Kurumsal İletişim Müdürü Büşra Şahin, ulaştıkları nokta ile ilgili şu değerlendirmeleri yapıyor: “Bizim birinci önceliğimiz, her zaman yerli son kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak. Geldiğimiz noktada, mevcut ihtiyacı karşılayabiliyoruz; ortaya çıkan yeni ihtiyaçları karşılayacak çözümleri de sektör ortalamasının çok altındaki sürelerde hızlı bir şekilde kullanıma sunabiliyoruz. Ulaştığımız bu konumun doğal bir sonucu olarak da rotamızı, dost ve müttefik ülkelerin de ihtiyaçlarını karşılamaya çevirdik. İNDES Mühendislik’in gerek tasarım ve geliştirme gerekse ürün destek altyapısının, dost ve müttefik ülkelere de en iyi şekilde hizmet edebilecek kadar geliştiğini görüyoruz. Bu potansiyeli uygulamaya koymak için harekete geçtik.”

İNDES Mühendislik, Türk son kullanıcılarının ihtiyaçları ve operasyon tecrübesi ile kendi mühendislik kabiliyetlerini bir araya getirerek, yenilenebilir enerji beslemeli güvenlik çözümleri ürün ailesini geliştirdi.

İNDES Mühendislik Çıtayı Yükseltiyor

Günümüzde, ürün kalitesi ve maliyet-etkinlik, uluslararası alanda rekabet etmek için vazgeçilmez nitelikler olarak öne çıkıyor. İNDES Mühendislik’in bu konuda en önemli referansı ise yerli son kullanıcılar.

İNDES Mühendislik, yurt dışına yönelik faaliyetlerine, bu vazgeçilmez niteliklerin ötesinde, geniş bir bakış açısıyla ve bir bütün olarak yaklaşıyor. Konunun, kurumsal itibar, markalaşma ve organizasyonel gelişim gibi boyutlarını da ele alıyor. Bu kapsamda son dönemde bir dizi çalışmalar yürüttü ve yürütmeye devam ediyor:

  • Dış Ekonomik İlişkiler Kuruluna (DEİK) üye oldu.
  • İNDES Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Melih Özkan, DEİK bünyesinde; Malezya, Mali, Mozambik ve Bosna Hersek İş Konseylerinde, Yürütme Kurulu Üyesi olarak görev aldı.
  • Bosna Hersek ve Azerbaycan resmi makamları ile görüşmelere başladı ve ziyaretler gerçekleştirdi.
  • Özellikle yurt dışı pazarlama faaliyetlerine yönelik olarak marka ismi ve logo tasarım çalışmaları sürdürerek marka tescil işlemlerini gerçekleştirdi.,
  • Tanıtım dokümanlarını güncelledi.
  • İnternet sitesini Türkçe, İngilizce ve Fransızca olmak üzere 3 dilde hizmet verebilecek şekilde yeniledi.
  • Yurt dışındaki iş geliştirme faaliyetlerine yönelik personel istihdamına başladı.
  • İhracat faaliyetlerini geliştirme amaçlı hazırlamış olduğu bir proje ile KOSGEB Yurt Dışı Pazar Destek Programı’na başvurdu ve bu başvurusu uygun bulundu.
İNDES Mühendislik’in ürünleri, sahadaki güç ihtiyacını karşılıyor.

Şahin, yaklaşımlarının, İNDES Mühendisliği sektör KOBİ’leri arasında da farklı bir konuma taşıdığını vurguluyor: “Yurt dışına yönelik faaliyetlerimiz için başlattığımız çalışmalar, birçok KOBİ’nin içinde bulunmadığı, belki de varlığından da haberdar olmadığı girişimleri kapsıyor. Ayrıca, kurumsal kimlik konusunda da önemli çalışmalar yapıyoruz. Yurt dışındaki kullanıcıların, karşılarında hem çözümleriyle hem de kurumsallığıyla güvenilir bir firma görmelerini hedefliyoruz.”

Uluslararası Son Kullanıcılar için Terzi Usulü Çözümler

İNDES Mühendislik Kurumsal İletişim Müdürü Büşra Şahin: “Bizim birinci önceliğimiz, her zaman yerli son kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak. Geldiğimiz noktada, mevcut ihtiyacı karşılayabiliyoruz; ortaya çıkan yeni ihtiyaçları karşılayacak çözümleri de sektör ortalamasının çok altındaki sürelerde hızlı bir şekilde kullanıma sunabiliyoruz.”

İNDES Mühendislik, çözümlerini; ihtiyaçlara, farklı iklim şartlarına ve coğrafi koşullara göre uyarlayabiliyor. Firma, bu yaklaşımını, yurt dışı pazarlarda, kendisine rekabet üstünlüğü sağlayabilecek bir özellik olarak görüyor.

İNDES Mühendislik, ürün geliştirme süreçlerinde, son kullanıcı ile iç içe çalışıyor ve onların gereksinimlerini esas alarak mühendislik tasarım ve analiz faaliyetlerini gerçekleştiriyor. Böylelikle projenin sonunda, kullanıcının beklentilerini ve gereksinimlerini karşılayan sistemler ortaya koyuyor. Hiçbir sistemini, sahadaki görevini en iyi ve en güvenilir şekilde gerçekleştireceğinden emin olmadan teslim etmiyor. Tüm çözümlerini, fiziksel ve işlevsel olarak %100 test ederek teslim ediyor.

Şahin, çözümlerinin uyarlanabilirliği ile ilgili şunları söylüyor: “İNDES Mühendislik’in kullanıma sunduğu yenilenebilir enerji beslemeli güvenlik çözümlerinin temelinde, mobil ve modüler hibrit güç destek sistemleri yer alıyor. Bu destek sistemleri, farklı faydalı yüklere entegre olup görevini gerçekleştiriyor ve ortaya, gözetleme ve muhabere başta olmak üzere farklı işlevleri yerine getirebilen sistemler ortaya çıkıyor. Bu çözümlerin farklılaşması ile ilgili sınır ise son kullanıcı talepleri.”

Sahada Kendini İspat Etmiş Sistemler

İNDES Mühendislik’in, yenilenebilir enerji beslemeli güvenlik çözümleri kapsamında geliştirdiği ve teslim ettiği ürünler, yerli son kullanıcılar tarafından sahada başarıyla kullanılıyor ve TSK envanterinde yer alıyor. Firma, gizlilik anlaşmaları ve sözleşme yükümlülükleri gereği bu konu ile ilgili ayrıntıları kamuoyu ile paylaşamıyor. Bununla beraber, firma, ürün ailesini genişletmeye yönelik öz kaynaklı Ar-Ge çalışmaları gerçekleştirmeye ve yeni siparişler almaya devam ediyor.

Şahin, son kullanıcı memnuniyetinin ve yeni siparişlerin gelmeye devam etmesinin, kendileri için en önemli başarı kriterleri olduğunu belirtiyor: “Yerli son kullanıcılar, envantere aldıkları sistemleri, sahada ve operasyonlarda birebir kullanıyorlar. Teslim ettiğimiz sistemlerle ilgili çok olumlu geri dönüşler almamız; aynı zamanda yeni siparişlerin de veriliyor olması, başarımızı en iyi şekilde anlatıyor.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.