Ana Sayfa Haberler İNDES Mühendislik, NATO Onaylı Yeni Belgesi ile Yüksek Gizlilik Seviyeli Projeler Üstlenebilecek

İNDES Mühendislik, NATO Onaylı Yeni Belgesi ile Yüksek Gizlilik Seviyeli Projeler Üstlenebilecek

Son dönemde yaptığı altyapı yatırımları ile öne çıkan İNDES Mühendislik, son olarak Mayıs ayı sonunda, Millî Savunma Bakanlığından (MSB) Tesis Güvenlik Belgesi aldı. Millî Savunma Bakan Yardımcısı Yunus Emre Karaosmanoğlu imzalı bu yeni belge ile firma, NATO onaylı, Milli Gizli seviyesindeki Tesis Güvenlik Belgesi’ne sahip oldu. Belge, İNDES Mühendislik’in yüksek gizlilik dereceli projelerde rol almasının önünü açacak.

Öte yandan firma, MSB’ye, Üretim İzin Belgesi ve MSB Onaylı Tedarikçi Belgesi için de başvuru yaptı. Bu kapsamda gerekli süreçleri tamamlayan firma, MSB tarafından yapılacak denetimi bekliyor. İNDES Mühendislik yetkililer, önümüzdeki birkaç ay içinde de gerekli denetimlerin ardından bu belgelerin de alınacağını belirtti.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “İNDES Mühendislik olarak farklı nitelikteki proje ihtiyaçlarını karşılayacak geniş bir donanım altyapısına sahip olduğumuz tesislerimizde sürekli iyileştirme ve geliştirme faaliyetleri gerçekleştirmeye bundan sonra da devam edecek ve kullanıcılarımızın mevcut taleplerini ve gelecekte gündeme getirebilecekleri talepleri dikkate alarak, tüm altyapımızı sürekli güncel tutarak güvenilir şirket niteliğimizi sürdüreceğiz.”

İNDES Mühendislik’in OSTİM Teknopark’ta bulunan tesisi, şu özellikleri ile öne çıkıyor:

  • Toplam 700 metrekare alan
  • Tasarım, prototip üretim ve seri üretime uygun mimari
  • Genç ve yenilikçi ekibin görüşleri ile hazırlanmış çağdaş iç tasarım
  • Tesis güvenlik altyapısına uygun mimari ve donanım
  • Ar-Ge ve mühendislik ofisleri
  • ESD Korumalı Elektromekanik Montaj ve Entegrasyon Laboratuvarı
  • Karanlık Oda (Optik Test Odası)
  • Mekanik imalatlar için prototip atölye

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.