Ana Sayfa Haberler İŞBİR, Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü Onaylı Tedarikçisi Oldu

İŞBİR, Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü Onaylı Tedarikçisi Oldu

Milli Savunma Bakanlığı Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü (AFGM)’nün Onaylı Tedarikçi Listesi’ne İŞBİR de eklendi.

Askeri Fabrikalar Genel Müdür Vekili Tuğgeneral Sinan Eren imzalı Onaylı Tedarikçi belgesi, 10 Eylül’de yayınlandı. Belgede, İŞBİR’in AFGM tarafından yapılan denetleme ve değerlendirmeler sonucunda Onaylı Tedarikçi Listesi’nde yer almaya hak kazandığı belirtildi. AFGM Onaylı Tedarikçi Listesi’nde yer alan firmaların; teknik yeterlik, kalite, teslimat performansı ve satış sonrası hizmetleri yönünden yeterliliğe ulaşmış olmaları gerekiyor.

Yurt dışında çalışan Türk işçilerinin ortaklığı ile 1977 de kurulmuş bir şirket olan İŞBİR, adını, “İşçi Birliği”nden alıyor. 1988 yılından itibaren de Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV)’na bağlı olarak faaliyetlerine devam eden İŞBİR, sermayesinin %99,85’inin ait olduğu TSKGV bünyesindeki, 6 bağlı ortaklıktan biridir. İŞBİR’in başlıca faaliyet alanları; jeneratör, alternatör, elektrojen grupları, elektrik panoları ve konvertörlerin tasarımı, geliştirilmesi, üretimi, test faaliyetleri, sertifikasyonu, kalifikasyonu ve lojistik desteğinin sağlanması olarak öne çıkıyor.

 1,799 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.