Ana Sayfa Özel DosyalarIDEF 2021 İŞBİR JENERATÖR, AKINCI ve İHTAR Projeleri için Geliştirdiği Jeneratörleri İlk Kez Sergiledi

İŞBİR JENERATÖR, AKINCI ve İHTAR Projeleri için Geliştirdiği Jeneratörleri İlk Kez Sergiledi

Fuara geniş bir ürün yelpazesi ile katılan İŞBİR JENERATÖR, AKINCI Taarruzi İnsansız Hava Aracı’nın (TİHA) yer kontrol istasyonu ve İHTAR Anti-Drone Sistemi için geliştirdiği jeneratörleri ilk kez sergiledi.

Bunlardan AKINCI projesi için geliştirilen jeneratör, 2×75 KVA enerji üretebiliyor. Ürün, tam güçte ve tek depo yakıtla 30 saat kesintisiz çalışabiliyor. Sistem içerisinde, 75 KVA’lık 2 ayrı jeneratör yer alıyor ve kullanıcı, enerji ihtiyacına göre, bu jeneratörleri yedekli ya da senkron şekilde çalıştırabiliyor. Sistem, uzaktan kontrol edilebilecek şekilde tasarlandığı için AKINCI’nın operatörleri, gerektiğinde kendi şelterlerinden çıkmadan, jeneratörü uzaktan çalıştırabiliyor. Benzer şekilde ürün, güvenli bir şekilde internet üzerinden de kontrol edilebiliyor. Bu sayede, örneğin arıza gibi bir durum yaşandığında, İŞBİR JENERATÖR personeli, sisteme uzaktan müdahale edebiliyor. Ürün içerisindeki jeneratörlerin dual olması da bakım ve onarım süreçlerini kolaylaştırıyor. Yağ ve yakıt gibi sarf malzemeleri hariç toplam kuru ağırlığı 5,5 ton olan ve özel bir römork üzerine yerleştirilen sistem, asfalt yollarda 120 km/sa. hızda intikal ettirilebiliyor.

İŞBİR JENERATÖR Genel Müdürü Burhan Özgür, İHTAR Anti-Drone Sistemi’nin jeneratörü hakkında bilgi verdi.

Firmanın ilk kez sergilediği bir diğer ürün olan İHTAR Jeneratörü ise 15 KVA enerji üretebiliyor. Ürün her ne kadar İHTAR sistemi için üretilmiş olsa da farklı amaçlarla da kullanılabiliyor. Ürünün en önemli özeliklerinden biri, Emniyetli İptal Modu olarak adlandırılan özel bir çalışma moduna sahip olması. Normalde ısınma ya da yağ seviyesinin düşmesi gibi durumlarda kendini otomatik olarak kapatan jeneratör, Emniyetli İptal Modu’nda çalışırken, yakıtı tükenene ya da çalışamayacak şekilde arızalana kadar, ne olursa olsun durmadan çalışmaya devam ediyor. İŞBİR JENERATÖR Genel Müdürü Burhan Özgür, bu kabiliyetin, özellikle yoğun şekilde devam eden çatışmalarda, aydınlatma, haberleşme ya da elektro-optik görüntüleyiciler gibi kritik sistemlerin çalışmaya devam edebilmesi için çok önemli olduğunu vurguluyor. Firmanın Taktik Sessiz Jeneratör ürün ailesinin bir üyesi olan ve 800 kg kuru ağırlığa sahip sistem, 64 desibel gürültü ile çalışıyor.

AKINCI Taarruzi İnsansız Hava Aracı’nın (TİHA) yer kontrol istasyonu jeneratörü.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.