Ana Sayfa Manşet İŞBİR JENERATÖR, Sınır Karakollarına Kesintisiz Enerji Sağlamayı Hedefliyor

İŞBİR JENERATÖR, Sınır Karakollarına Kesintisiz Enerji Sağlamayı Hedefliyor

İŞBİR JENERATÖR standını ziyaret edenler arasında, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir de yer aldı.

İŞBİR JENERATÖR’ün MRBS’21 gündeminde, Taktik Sessiz Jeneratör ürün ailesi ve geçici üs bölgeleri ve sınır karakollarında da kullanılabilen İHTAR Jeneratörü öne çıktı.

Taktik Sessiz Jeneratör ürün ailesinin üyeleri, 6,25 kVA’dan, 37,5 kVA’ya kadar farklı kapasitelere sahip. Hem dronsavar sistemleri için hem de genel enerji ihtiyacı için kullanılabilen İHTAR Jeneratörü ise 15 kVA güç üretebiliyor. Bu ürünler, acil ve kesintisiz enerji ihtiyacı durumunda devreye sokulabilen Emniyetli İptal Modu sayesinde, yakıtları tükenene ya da çalışamayacak şekilde arızalanana kadar, ne olursa olsun durmadan çalışmaya devam ediyor. Böyle bir mod olmadığında, jeneratör, sıcaklık gibi çeşitli parametrelerdeki değişime göre kendini kapatabiliyor.

25 kVA gücünde Taktik Sessiz Jeneratör.

İŞBİR JENERATÖR Genel Müdürü Burhan Özgür, bu jeneratörler hakkında şunları söyledi: “Sınır karakolları ve geçici üs bölgeleri, sınır güvenliği faaliyetlerindeki en kritik unsurlar arasında yer alıyor. Bu tip kışlalar için en büyük tehditlerden biri de teröristler tarafından gerçekleştirilen baskınlar. Teröristlerin, bu tip baskınlar sırasında sıklıkla başvurduğu bir taktik ise elektrik hatlarını kesmek. Bu tip baskınlar, bazen saatlerce sürebiliyor. Bu nedenle ihtiyaç duyulan herhangi bir anda devreye girebilecek ve kesintisiz olarak elektrik enerjisi sağlayabilecek sistemler, bu tip kışlaların en büyük ihtiyaçları arasında yer alıyor. Biz de sunduğumuz askeri jeneratörlerle bu ihtiyaca cevap veriyoruz.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.