Ana Sayfa Haberler İŞBİR, Yeni Fabrikası için İlk Adımı Attı

İŞBİR, Yeni Fabrikası için İlk Adımı Attı

MSI Dergisi’nin 172’nci sayısında yayımlanan haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

İŞBİR, Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulacak yeni fabrikası için temel kazma çalışmalarına, 23 Ocak’ta başladı. Firma, hafriyat çalışmalarının tamamlanmasının ardından, fabrika kurulumunun ikinci aşaması olan üst yapı inşaatına başlayacak. Fabrika, 31.500 metrekarelik bir alana kurulacak. Firma, inşaat faaliyetlerine paralel olarak, fabrikada kullanılacak yeni makine ve teçhizatın alım sürecine de devam ediyor.

İnşaat sahasında bir konuşma gerçekleştiren İŞBİR Genel Müdürü Burhan Özgür, mevcut tesislerindeki alternatör üretiminin ancak kendileri için yeterli olduğunun altını çizerek, Türkiye’de 20-30 tane farklı jeneratör üreticisi bulunduğunu; ancak bu firmaların alternatör ihtiyaçlarını, yurt dışından karşıladıklarını dile getirdi. Özgür, şöyle devam etti: “Teknolojimizi geliştireceğiz, maliyetlerimizi düşüreceğiz, seri üretime geçeceğiz, kapasitemizi arttıracağız. Şu anda, yılda 500 tane üretiyoruz. [Yeni fabrikamızda] Yılda 5.000 tane üreteceğiz. Başta Türkiye’nin ihtiyacını karşılayacağız. Ondan sonra da yurt dışına satacağız.”

Özgür, konuşmasının sonunda ise şu mesajı verdi: “Biz, İŞBİR olarak, her türlü iş birliğine hazırız.”

 1,575 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.