Ana Sayfa Haberler İspanyol Hava Kuvvetlerinin Pilatus PC-21 Eğitim Uçaklarında, Leonardo’nun da İmzası Olacak

İspanyol Hava Kuvvetlerinin Pilatus PC-21 Eğitim Uçaklarında, Leonardo’nun da İmzası Olacak

Pilatus Aircraft, İspanyol Hava Kuvvetleri için ürettiği PC-21 tek motorlu turboprop eğitim uçaklarının aviyonik sistemleri için Leonardo ile sözleşme imzaladı. 9 Nisan’da duyurulan anlaşmaya göre Leonardo, PC-21 uçaklarının; haberleşme sistemleri, kokpit kontrol panelleri ve bunların uçağa entegrasyonu için gerekli elektronik parçaların tedarikini sağlayacak.

İspanyol Savunma Bakanlığı Silah ve Malzeme Direktörlüğü tarafından, İsviçreli üretici Pilatus Aircraft’tan sipariş edilen PC-21’ler, İspanyol Hava Kuvvetlerinin 1980’den beri kullandığı Casa C-101 tipi eğitim uçaklarının yerini alacak. Uçakta kullanılacak, Leonardo’nun V/UHF RT-700/A haberleşme sistemi, kompakt ve hafif bir ürün olmasının yanı sıra farklı uçak tiplerine de uygunluğunu belirleyen ETSO sertifikasına sahip olmasıyla da öne çıkıyor.

Bu sözleşme Pilatus Aircraft ve Leonardo arasındaki ilk iş birliği değil. İsviçreli üretici, daha önce İsviçre, Singapur, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Suudi Arabistan ve Avustralya’dan aldığı PC-21 siparişlerinin birtakım aviyonik sistemleri için de Leonardo’yu tercih etmişti.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.