Ana Sayfa Haberler İstanbul Tersanesi Komutanlığı Motor Test İstasyonuna YALTES İmzası

İstanbul Tersanesi Komutanlığı Motor Test İstasyonuna YALTES İmzası

YALTES, Deniz Kuvvetleri Komutanlığına (Dz.K.K.lığı) bağlı İstanbul Tersanesi Komutanlığı Motor Test İstasyonu’nun modernizasyon, iyileştirme ve entegrasyon çalışmalarını tamamladı. Yapılan modernizasyon faaliyetleri ile yeni hizmete giren platformlardaki makinelerin test istasyonuna entegre edilmesi ihtiyacı karşılanmış oldu. YALTES’ten, 27 Aralık’ta yapılan yazılı açıklamada, test istasyonu için ihtiyaç duyulan sistemin, çevik proje yönetimi metodu ile tasarım, üretim, kurulum, test ve entegrasyon süreçlerinin planlanan takvim içerisinde tamamlanarak teslim edildiği vurgulandı.

6 Ayda Tamamlandı

Dz.K.K.lığı’nın ana muharip suüstü platformlarının ana tahrik dizellerinin testlerinin yapılmasına yönelik, 2019 yılında faaliyete geçen Motor Test İstasyonu’nun modernizasyon, iyileştirme ve entegrasyon çalışmalarını kapsayan tedarik faaliyetleri YALTES ile projelendirildi. YALTES – ITK MoTEST İlave İyileştirmeler ve Modernizasyon Projesi kapsamında 6 aylık çalışma ile entegre edilen sistemin, İstanbul Tersanesi Komutanlığı personeli ile birlikte geliştirilmiş kullanıcı dostu arayüze, gelişmiş otomasyon ve kontrol özelliklerine, iyileştirilmiş doğruluğa, verimlilik ve güvenilirliğe sahip olduğu bildirildi.

Güvenilir Test Altyapısı Oluşturuldu

İstanbul Tersanesi Komutanı Tuğamiral Recep Erdinç Yetkin, 6 ay gibi kısa bir sürede bu kabiliyetin kazandırılması ile Mavi Vatanı koruyan platformların performanslarında, kalite kontrol süreçlerinde iyileşmeler olacağını dile getirdi. Yetkin, dizel makine kritik yedek malzemelerinin yerlileştirilmesi için güvenilir bir test altyapısına sahip olunduğunu, bu sayede milli bütçe giderlerinin azaltılmasında önemli katma değer sağlandığını ifade ederek, projenin ve tedarik modelinin başarısında emeği olan paydaşları tebrik etti.

Geleceği Kapsayan Çözümler

YALTES’ten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Askeri tersanelerimiz ve deniz kuvvetlerimizin ihtiyaçları başta olmak üzere, yenilik ve teknolojik dönüşüme odaklanarak, geleceği de kapsayacak ileri seviyede çözümler sunmaktan, deniz sistemleri teknolojisinin ilerlemesine katkıda bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. Motor Test İstasyonunun geliştirilmiş yeteneklerinin imzamızı taşıyor olmasının gurunu yaşıyoruz. Deniz Kuvvetlerimizin her zaman yanında ve arkasında yenilikçi bir güç olarak bulunacağımıza inanıyoruz.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.