Ana Sayfa Haberler İstikrarlı Büyümesini Sürdüren TTAF Savunma, 6’ncı Yılını da Ata’nın Huzurunda Karşıladı

İstikrarlı Büyümesini Sürdüren TTAF Savunma, 6’ncı Yılını da Ata’nın Huzurunda Karşıladı

Kablaj ve elektromekanik montaj konularında önce çıkan TTAF Savunma, 6’ncı kuruluş yıldönümünü, 23 Ağustos’ta, Anıtkabir’de düzenlenen bir törenle kutladı. Tören kapsamında bir dizi faaliyet icra edildi ve bu faaliyetlerden ilki, TTAF Savunma Genel Müdürü Ergün İşgör’ün, Anıtkabir Özel Defteri’ni doldurması oldu. İşgör, Misak-ı Milli Kulesi’nde, Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı:

“Cumhuriyetimizin kurucusu, yüzyılın lideri, Gazi Mustafa Kemal Atatürk,

Senin gösterdiğin yolda, ülküde tüm inancımızla yürüyoruz. Her zaman yürümeye devam edeceğiz. Sana söz veririz ki bu vatanı kanımızın son damlasına kadar koruyacağız, asla iç ve dış mihrakların bu vatanı bölmesine izin vermeyeceğiz. TTAF Savunma olarak ülkemizin savunma sanayii, teknoloji, bilim ve insanlık yolunda daha ileri seviyelere gelmesi için canla başla çalışıyor, aklın ve bilimin rehberliğinde her gün kendimizi geliştiriyoruz.

Ulu önderimiz,

Rahat uyu! Bu vatan bizlere emanet. Senin ilke ve inkılapların bizim yol haritamız.

Ruhun şad olsun.”

Ardından, mozoleye çelenk koyma töreni gerçekleştirildi ve mozole önünde hatıra fotoğrafı çekildi. Daha sonra İşgör, Misak-ı Milli Kulesi’nde, firma çalışanlarına, Anıtkabir Özel Defteri’ne yazdıklarını okuyarak defteri imzaladı ve müze gezisi gerçekleştirildi.

 2018’de %30 Büyüme

TTAF Savunma, 2018 yılında, 2017’ye göre %30’a yakın bir büyüme sergiledi ve 2019 yılında 110 kişiye ulaştı. 2018 yılında Ar-Ge merkezi olarak tescil edilen firma, tasarım kabiliyetlerine de yenilerini ekledi. Firmanın, bu sayede, 2018 yılında üstlendiği tasarım da içeren projelerin toplam sayısı, bir önceki yıla kıyasla %50 arttı.

Firmanın 2018’deki Ar-Ge harcaması ise 1,5 milyon lira olarak gerçekleşti. 2019 yılı için belirlediği, Ar-Ge çalışanı sayısını %50 oranında arttırma hedefini de fazlasıyla gerçekleştiren firma, hâlihazırda 28 Ar-Ge personeli istihdam ediyor. Firma, Ar-Ge harcamalarını ise 4 milyon liraya çıkarmayı hedefliyor.

TTAF Savunma Genel Müdürü Ergün İşgör

 1,941 Toplam Görüntüleme,  3 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.