Ana Sayfa Haberler İtalyan Hava Kuvvetleri, Leonardo’dan, 13 Adet M-345 Daha Sipariş Etti

İtalyan Hava Kuvvetleri, Leonardo’dan, 13 Adet M-345 Daha Sipariş Etti

Leonardo, İtalyan Savunma Bakanlığı ile 13 adet M-345 HET (High Efficiency Trainer / Yüksek Verimli Eğitim Uçağı) tedariğini kapsayan bir sözleşme imzaladı. 12 Haziran’da imzalanan ve toplam değeri 300 milyon avro olan bu yeni sözleşme ile İtalyan Hava Kuvvetlerinin envanterindeki M-345 sayısı 18’e yükselecek. İtalyan Hava Kuvvetlerinin, toplam M-345 ihtiyacı ise 45 uçak olarak bildiriliyor.

M-345’lerin, İtalyan Hava Kuvvetlerindeki MB-339 eğitim uçaklarının yerini alması ve M-346’lar ile birlikte, Galatina Hava Üssü’nde görev yapması planlanıyor. Ayıca, İtalya’nın Ulusal Akrobasi Takımı Pattuglia Acrobatica Nazionale de M-345’leri kullanmaya başlayacak.

Galatina Hava Üssü, Uluslararası Uçuş Eğitim Okulu (International Flight Training School / IFTS)’na da ev sahipliği yapıyor. M-345, M-346’larla verilen Faz IV Tekâmül Jet Eğitimi (Lead In Fighter Training / LIFT) öncesinde, Faz III ve II eğitimlerinde kullanılacak ve bu eğitim aşamalarını da çağdaş standartlara yükseltecek. Leonardo, IFTS’yi, Türkiye’nin askeri pilot eğitim ihtiyaçları için etkin bir çözüm olarak öneriyor.

 2,974 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.