Ana Sayfa Haberler İTÜNOVA TTO’NUN Yeni Genel Müdürü Dr. Ercan Çitil Oldu

İTÜNOVA TTO’NUN Yeni Genel Müdürü Dr. Ercan Çitil Oldu

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) tarafından bilgiyi sanayi ile buluşturma ve ticarileştirme hedefiyle kurulan İTÜNOVA Teknoloji Transfer Ofisi’nin (TTO) genel müdürlüğüne Dr. Ercan Çitil atandı.

2014 yılının Ocak ayında kurulan İTÜ TTO, bugüne kadar 730 akademisyenle gerçekleştirdiği 1.031 projede, toplamda 347 milyon liralık proje hacmine ulaştı. Sanayi ve akademi arasında teknolojinin gelişimine aracılık ederek değer katmaya devam edeceklerini belirten İTÜNOVA TTO Genel Müdürü Dr. Ercan Çitil, “İTÜNOVA TTO ekibi ile birlikte teknoloji transfer ekosistemine bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da artan bir ivme ile hizmet etmeye ve fark yaratmaya devam edeceğiz” dedi.

1992 yılında İTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Dr. Çitil, yüksek lisans ve doktorasını İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Çevre Mühendisliği Fen Bilimleri ve Teknoloji Programı’nda tamamladı. Hem kamu hem de özel sektörde çeşitli projelerde ve pozisyonlarda görev alan Dr. Çitil, 2014-2020 yılları arasında İTÜNOVA TTO Genel Müdürlüğü görevini yürüttü. Dr. Çitil, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.