Ana Sayfa Haberler İzmir Airshow’da 18 Hava Gösteri Ekibi Sahne Alacak

İzmir Airshow’da 18 Hava Gösteri Ekibi Sahne Alacak

İzmir Airshow, İzmir’in Kurtuluş Günü etkinlikleri kapsamında planlanıyor.

İzmir Airshow, 9-10 Eylül tarihlerinde, Gündoğdu Meydanı’nda gerçekleşecek. Etkinliğe, 18 hava gösteri ekibi ve 100’ün üzerinde hava aracı katılacak. Bu kapsamda; SOLOTÜRK, HÜRKUŞ, T-6 Texan, ve P-51 Mustang gibi uçaklar; Jandarma Çelik Kanatlar, Polis Havacılık Üzüm Salkımı ve Sahil Güvenlik Komutanlığının hava araçları; Ayjet Zlin Akrobasi Ekibi ve Semin Öztürk Şener; gyrocopterler, paramotorlar, sıcak hava balonları, mosquito’lar(motorlu yelkenkanat); İzmir Havacılık Kulübü, Ege Havacılık Kulübü ve Hezarfen Havacılık Ekibi gösteriler yapacak. Ayrıca Hava Kuvvetleri Komutanlığı F-16, F-4E ve T-38 uçaklarıyla geçiş yapacak.

İlk günü, aynı zamanda İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü olan İzmir Airshow kapsamında havada, karada ve denizde bir dizi etkinlik de gerçekleştirilecek. Kara etkinlikleri kapsamında birçok firmanın standı, uçak sergileri, pedallı uçaklar ve pilotlar imza alanı 2 gün boyunca yer alacak. Denizde ise flyboard gösterisi yapılacak. Etkinlikte, TSK Armoni Mızıkası bir konser de verecek.

100’ün üzerinde hava aracı ve pilotlar İzmir’in Kurtuluş Günü için havalanacak

İzmir Valiliği’nin hava gösterilerini koordine ettiği, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin paydaşlığında düzenlenen İzmir Airshow, İzmir Havacılık Kulübü ve Pilot Event tarafından organize ediliyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.