Ana Sayfa Haberler Japon Sahil Güvenlik Teşkilatı, Super Puma Filosunu Genişletiyor

Japon Sahil Güvenlik Teşkilatı, Super Puma Filosunu Genişletiyor

Airbus, 6 Nisan’da, Japon Sahil Güvenlik Teşkilatından (Japan Coast Guard / JCG) 2 adet daha H225 helikopteri için sipariş aldığını duyurdu. Böylelikle JCG’nin Super Puma filosu, ikisi AS332 (H215) ve 13’ü H225 modeli olmak üzere 15’e ulaştı.

JCG, Super Puma’ları; keşif-gözetleme, güvenliği sağlama ve arama-kurtarma faaliyetlerinde kullanıyor. JCG’nin H225 helikopterleri, Airbus’ın HCare Smart programı ile destekleniyor. Belirli bir dönem boyunca, helikopterlere tam bakım ve malzeme desteği sunan bu program sayesinde, helikopterlerin her zaman göreve hazır olması ve hizmet verilen birimin sadece görevlerine odaklanması sağlanıyor.

11 ton kategorisinde bulunan çift motorlu H225, Airbus Helicoters’in Super Puma ailesinin son üyesi. Güncel elektronik sistemler ve otomatik pilot ile donatılan bu helikopter, her türlü hava koşulunda görev yapabilmesi ve çeşitli görevlere göre konfigüre edilebilmesi nedeniyle, sahil güvenlik teşkilatları tarafından tercih ediliyor.

Dünyanın birçok bölgesinde görev yapan Super Puma ailesinden, Japonya’da, 28 helikopter bulunuyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.