Ana Sayfa Haberler Kale Havacılık, 777X Uçakları için Krueger Flap Teslimatına Başladı

Kale Havacılık, 777X Uçakları için Krueger Flap Teslimatına Başladı

Alper ÇALIK / savunmahaber.com

Kale Havacılık, 31 Mayıs’ta düzenlenen bir törenle Boeing 777X uçakları için üretimini üstlendiği krueger flapların ilkini teslim etti.

Kale Havacılık, bu flapların üretimine, Boeing ile Ekim 2016’da imzaladığı sözleşmenin ardından başlamıştı. Kale Havacılık daha sonra 737–9 MAX uçaklarının; kanat bağlantı elemanları, kanat iskelet parçaları ve kanat ana kirişi takviyelerinin üretimine ilişkin ihaleleri de kazandı. Firma ayrıca 747-8 uçaklarının kanat iskelet parçalarının üretimine de devam ediyor.

Kale Grubu Başkan Yardımcısı Osman Okyay, konuyla ilgili şunları söyledi: “Boeing’in 777 model uçaklarının Krueger Flap grubunun üretimini ve montajını ve aynı tip uçakların iniş takımı parçalarının üretimini üstlendik. Bu projenin Kale Havacılık için en önemli noktası, Boeing ile uzun zamandır sürdürdüğümüz ilişkimizde ilk defa Boeing’in tasarım çalışmalarına da dahil olmamızdı. Boeing her zaman bizim mükemmel bir ortağımız oldu. Boeing ile performans ve güvene dayalı olan ilişkimizin bundan sonra da büyüyerek gelişmesi en büyük temennimiz.”

Boeing Türkiye Genel Müdürü ve Ülke Temsilcisi Ayşem Sargın ise şunları iletti: “Boeing ve KALE Havacılık’ın 20 yılı aşan uzun soluklu ilişkisi boyunca KALE’nin yüksek kaliteli üretim kabiliyeti ve zamanında teslimat hassasiyeti gurur verici. Bu teslimatla bir üst seviyeye yükselttiğimiz başarılı iş birliğimizi, gelecekte de güçlendirerek sürdüreceğimize inancımız tam.”

 1,824 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.