Ana Sayfa Haberler Kale Pratt & Whitney, 10’uncu Yılını Kutluyor

Kale Pratt & Whitney, 10’uncu Yılını Kutluyor

A.Şamil DEMİRSÖZ s.demirsoz@savunmahaber.com

Faaliyetlerine 2010 yılında, İzmir’de başlayan ve günümüze kadar savunma ve havacılık sektöründeki çalışmalarını sürdüren Kale Pratt & Whitney, 10’uncu yılını kutluyor. Kale Grubu ile Pratt & Whitney ortaklığıyla kurulan Kale Pratt & Whitney, savaş uçakları için çok sayıda parçanın yanı sıra Pratt & Whitney’in yeni nesil ticari motoru olan NGPF modelinin de parçalarını üretiyor.

Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay, 12 Şubat’taki basın açıklamasında “Kale Pratt & Whitney fabrikamız, grubumuzun 1987 yılından bu yana çok önemli bir oyuncusu olduğu savunma ve havacılık sanayindeki dikey büyüme hedefimizin çok önemli bir halkasını oluşturuyor.” dedi. 2020 yılında Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketleri arasında yerini aldıklarını da ifade eden Zeynep Bodur Okyay, sanayiciliği sadece para kazanma aracı olarak görmediklerini aynı zamanda paylaşarak, üreterek ülkeye katkı yapmanın, insanların hayatına dokunmanın bir yolu olarak gördüklerini de sözlerine ekledi.

Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Teknik Bölüm Başkanı Osman Okyay ise Kale Grubu ve Pratt & Whitney’in 10 yıllık iş birliğine ilişkin şunları söyledi: “Son 10 yıllık süreçte Amerikalı ortağımız Pratt & Whitney ile birlikte Savunma ve Havacılık Sanayisi için ürettiğimiz hassas parçalar son teknolojiye dayalı yeni çözümleri de içeriyor. Önümüzdeki süreçte dünyanın önde gelen firmalarıyla yaptığımız iş birliğiyle; ülkemizin üretim, mühendislik, tasarım ve Ar-Ge konularında global entegrasyon çalışmalarını desteklemeyi amaçlıyoruz.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.