Ana Sayfa Haberler Kamuda, Yerli ve Milli Siber Güvenlik Ürünlerinin Kullanımına Yönelik, Önemli Adım

Kamuda, Yerli ve Milli Siber Güvenlik Ürünlerinin Kullanımına Yönelik, Önemli Adım

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ile Devlet Malzeme Ofisi (DMO) Genel Müdürlüğü arasında, Siber Güvenlik Alanında İş Birliği Protokolü imzalandı.

Bu maksatla SSB’de gerçekleştirilen imza törenine, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdür Vekili Mücahit Civriz ile her iki kurumun temsilcileri katıldı. SSB, gelişmeyi, 7 Kasım’da yayınladığı basın bülteniyle duyurdu.

İmzalanan protokolle, SSB himayesinde kurulan Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi’nde yer alan firmaların kamu kurumlarıyla buluşturulması ve firmaların ürünlerinin DMO Tekno Kataloğunda yer alması sağlanacak. Protokol ile kamu kurum ve kuruluşlarında kullanılan siber güvenlik yazılımları ve bilişim teknolojilerinin yerli ve milli bir altyapıya sahip olabilmesi ve kamu alımlarında yerli ve milli ürün tercih edilmesi için yeni stratejiler geliştirilmesi amaçlanıyor.

 882 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.