Ana Sayfa Haberler Kamunun 2018 Verimlilik Şampiyonu, 2’nci Hava İkmal Fabrika Müdürlüğü Oldu

Kamunun 2018 Verimlilik Şampiyonu, 2’nci Hava İkmal Fabrika Müdürlüğü Oldu

Sanayi ve Verimlilik Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen 2018 Verimlilik Ödülleri, 18 Aralık’ta gerçekleştirilen bir törenle sahiplerini buldu. Törende, Kamu Kategorisi’nde 1’incilik ödülünü, Milli Savunma Bakanlığı Askeri Fabrikalar Müdürlüğüne bağlı olan ve Kayseri’de bulunan 2’nci Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü aldı. Askeri fabrika müdürlüğü, bu ödüle, Gloster Uçak Akaryakıt İkmal Tankerleri Motor Yenileme Projesi sayesinde layık görüldü.

2’inci Hava Bakım Fabrika Müdürü Tuğgeneral Ercan Teke, ödülü, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’tan aldı.

Ödül töreninde bir konuma gerçekleştiren Bakan Varank, yüksek katma değerli üretim hedefinde önemli gelişmelere şahit olunduğuna dikkati çekerek, savunma sanayisinin milli imkanlarla üretilen araç ve gereçlerle her geçen gün daha güçlü hale geldiğini, bu sektörde kazanılan yetkinliğin ilgili alt sektörlere de ciddi geri besleme sağladığını ifade etti.

Havacılık, uzay, yenilenebilir enerji gibi birçok alanda da yurt içi sanayinin ciddi kazanımlar elde ettiğini aktaran Bakan Varank, “Amacımız, verimliliği ekonominin genelinde yaygınlaştırıp, daha fazla başarı örneğini ülkemize kazandırmaktır.” dedi.

Yine Askeri Fabrikalar Müdürlüğüne bağlı, Eskişehir’deki 1’inci Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü de F-16 Blok-30 Aviyonik İyileştirme Projesi ile 2017 yılında gerçekleştirilen Verimlilik Ödülleri kapsamında, Kamu Kategorisinde 2’nci olmuştu.

 1,680 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.