Ana Sayfa Arşiv Kapsama Alanı Dünyanın %98’i. Inmarsat SatCom Club 2019 Etkinliği 31 Ocak’ta

Kapsama Alanı Dünyanın %98’i. Inmarsat SatCom Club 2019 Etkinliği 31 Ocak’ta

Inmarsat SatCom Club 2019 Etkinliği, 31 Ocak Perşembe günü Ankara’da yapılacak

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumundaki etkinlik, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın katılımıyla, 14.00-18.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

Etkinlikte, Inmarsat (International Maritime Satellite Organization/Uydular Aracılığıyla Mobil Haberleşme Uluslararası Organizasyonu), TÜRKSAT’la yapılan stratejik iş birliği ve ortaya konan çözümler tanıtılacak.

Etkinliğe katılmak isteyenler, aşağıdaki linkten kayıt yaptırabilecek.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSceLQQP_S9elsCHvDPp_AiTP965j1VB2i5VgvIc_NM1dIre3Q/viewform

Merkezi İngiltere’de bulunan Inmarsat, 1979 yılında kuruldu.

Kuruluş amacı mobil haberleşme alanındaki eksikliğin kapatılması, gemicilik ve deniz emniyetinin sağlanması olan firmanın, halen yörüngede bulunan 4 asıl ve 9 yedek uydusuyla kapsama alanı dünyanın %98’i.

Organizasyonun, Türkiye de dahil olmak üzere, 85 üye ülkesi ve dünyanın çeşitli ülkelerinde 34 adet yer istasyonu bulunuyor.

Halen ses, data, fax, telex, yüksek hızlı data, araç-takip mesajlaşma amaçlı olarak kara, deniz ve havadaki kullanıcılara hizmet veriyor.

 871 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.