Ana Sayfa Haberler Kara Kuvvetleri Envanterine Yeni Oyuncu

Kara Kuvvetleri Envanterine Yeni Oyuncu

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) haftalık basın bilgilendirme toplantısında savunma ve havacılık sanayisinde yaşanan gelişmeler kamuoyu ile paylaşıldı. MSB Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, “Taktik Tekerlekli Araçlar Projesi kapsamında tedariki planlanan 6 adet 8×8 zırhlı tekerlekli araç kurtarıcısı 27 Kasım’da Kara Kuvvetleri Komutanlığı envanterine girdi. Geliştirilen yerli ve millî savunma sanayisi ürünü silah sistemleriyle Türk Silahlı Kuvvetlerinin imkân ve kabiliyetleri artmaktadır.” dedi.

MSB Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk

ASBOT’ta Üçüncü Teslim

Tuğamiral Aktürk, 30 Kasım’da yaptığı bilgilendirme toplantısında ayrıca ASFAT ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürlüğü arasında imzalanan 8 adet Liman Kontrol Botu Projesi kapsamında, yerli ve millî asayiş ve emniyet botu ASBOT’un üçüncüsünün 24 Kasım’da teslim edildiği bilgisini verdi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.