Ana Sayfa Haberler Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Zorlu Koşullara Hazır Olduğunu Gösterdi

Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Zorlu Koşullara Hazır Olduğunu Gösterdi

Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından, 7 Nisan’da düzenlenen bir etkinlikte, üs bölgelerinde kullanılan silahlar, sistemler, altyapılar ve tüketim malzemeleri, basın mensuplarına tanıtıldı. Tanıtım faaliyeti kapsamında, Kara Havacılık Komutanlığı kışlasında geçici olarak temsili bir üs bölgesi kuruldu. Temsili üs bölgesi; kullanılan akordeon engeller, tel üstüvaneler, betonarme koruganlar, T duvarları ve lego mimarideki nöbetçi kuleleri ile gerçek bir üs bölgesini aratmadı.

Tanıtılan ürünler arasında ise yurt içindeki savunma sanayisi firmaları tarafından geliştirilen ve üretilen piyade tüfekleri, makinalı tüfekler, keskin nişancı tüfekleri ve bomba atarlar gibi silahlar ile elektro-optik gözetleme sistemleri yer aldı. Etkinlikte, modüler bir üs bölgesinde kurulan banyo üniteleri ve mutfak üniteleri gibi her türlü sahra hizmetleri ekipmanı da tanıtıldı. Etkinliği takip eden basın mensupları, askerler tarafından kullanılan yiyecek, içecek ve kumanya gibi tüketim malzemelerini yakından inceleme ve Mehmetçiğin zorlu koşullardaki yaşam mahallerini görme imkânı yakaladı.

 849 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.