Ana Sayfa Haberler KARASİM ve PARS Projeleri için Süreç Devam Ediyor

KARASİM ve PARS Projeleri için Süreç Devam Ediyor

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı, Kara Kuvvetleri Simülasyon Sistemleri (KARASİM) Projesi ve Pasif Radar Sistemleri Tedariki Projesi’ne (PARS) dair dokümanlar yayınladı.

13 Nisan’da yayınlanan Kara Kuvvetleri Simülasyon Sistemleri (KARASİM) Projesi ihale ilanında, projenin yerli firmalara açık olduğu belirtilerek şu detaylara yer verildi: “Proje kapsamında, tedarik edilecek simülatörlerde, gerçek malzeme, silah, araç, mühimmat vb. gerekmeden zamanı ve kaynakları etkin kullanmak suretiyle aynı anda daha fazla personele eğitim verilerek eğitimlerden azami verim alınması, eğitimlerin maliyeti düşürülerek uzun vadede tasarruf edilebilmesi ve olumsuz hava koşullarında da eğitimlerin aksamaması amaçlanmaktadır. Bu doğrultuda piyade tüfeği atış simülatörleri, kule atış simülatörleri ve keskin nişancı tüfeği simülatörleri tedarik edilecektir.”

20 Nisan’da yayınlanan PARS Bilgi İstek Dokümanı’nda (BİD) ise ayrıntılara yer verilmezken BİD’in yalnızca Milli Gizli veya NATO Gizli gizlilik dereceli tesis güvenlik belgesine sahip yurt içi firma/kurum/kuruluşlara teslim edilebileceği belirtildi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.