Ana Sayfa Özel DosyalarIDEF 2021 Karel, Seri Üretim Projelerinin Sözleşmelerini İmzaladı

Karel, Seri Üretim Projelerinin Sözleşmelerini İmzaladı

KARTACA Yeni Nesil Karşı Tedbir Sistemi Mutabakat Muhtırası, ASELSAN ile Karel arasında imzalandı. Soldan sağa: Karel Savunma Sanayi Çözümleri Direktörü Senih Başol, Karel Teknik Murahhas Üyesi Yaman Tunaoğlu, Aselsan Genel Müdür Yardımcısı Oğuz Şener ve Aselsan Elektronik Harp Program Direktörü Ali Serdar Kılınç.

Karel, fuarın 2. gününde, ASELSAN ve TEI ile seri üretime yönelik anlaşmalar imzaladı.

ASELSAN ile Karel arasında imzalanan KARTACA Yeni Nesil Karşı Tedbir Sistemi Mutabakat Muhtırası, KARTACA karşı tedbir atma sisteminin Atım ve Magazin Taban Birimi’nin (AMTB), Karel tarafından seri üretimini konu alıyor. KARTACA, ASELSAN tarafından, hava platformları için yeni nesil bir karşı tedbir atma sistemi olarak geliştirildi. AMTB ise bu sistem için ASELSAN ve Karel ortaklığı ile tasarlandı. AMTB, standart mühimmatın yanı sıra akıllı mühimmat atımını da destekliyor. ASELSAN ve Karel, sistemin, akıllı mühimmat atımı kabiliyeti konusunda, dünyadaki ilk örneklerinden biri olduğunun altını çiziyor. NATO tarafından belirlenen standartlara uygun olarak geliştirilen ürün, saha testlerini de başarıyla tamamladı.

TEI ve Karel, Karel, Motor Kontrol Sistemi Donanımı Tedarik Sözleşmesi’ni imzaladı. Soldan sağa: Karel Savunma Sanayi Çözümleri Direktörü Senih Başol, Karel Teknik Murahhas Üyesi Yaman Tunaoğlu, TEI Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mahmut F. Akşit ve TEI Programlar Direktörü Ahmet Kain.

Karel, ikinci imzayı ise TEI ile Motor Kontrol Sistemi Donanımı Tedarik Sözleşmesi için attı. Sözleşme kapsamında Karel, TEI’nin PD170 Dizel Motoru’nda kullanılan Motor Kontrol Ünitesi’nin seri üretimini gerçekleştirecek. Yazılımı TEI, donanımı ise Karel tarafından geliştirilen Motor Kontrol Ünitesi’nin ilk örneği, 2017 yılında tamamlandı. Ünite, 2017 yılından itibaren, ANKA insansız hava aracı üzerindeki uçuş testleri de dâhil olmak üzere tüm testlerden başarıyla geçti. Karel, bu birimin, Türk savunma ve havacılık sanayisi tarafından geliştirilen ve sahada performansını ispat eden ilk havacılık motoru kontrol ünitesi olduğunu vurguluyor.

Karel, Genişleyen Ürün Ailesini Tanıttı

KAREL’in taşınabilir askeri sahra santralı DS200T (ortada), ilk ticari başarısını ihracatla sağlamış bir ürün olarak dikkat çekiyor.

Karel’in fuar standı, firmanın genişleyen ürün ailesini ziyaretçilerin ilgisine sundu. Kara, deniz ve hava platformlarına yönelik çözümler sunan Karel; askeri tip IP telefon santrali, VOIP askeri ağ geçidi, sağlamlaştırılmış analog telefon, muhabere anahtarlama sistemi, araç içi konuşma sistemi, alarm ve anons sistemi, askeri el tipi bilgisayar, görüntülü IP telefon ve uçuş yedek göstergesi alanındaki ürünlerini sergiledi.

 469 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.