Ana Sayfa Haberler KAREL ve PLAN-S, IoT Teknolojilerinde Güç Birliği Yaptı

KAREL ve PLAN-S, IoT Teknolojilerinde Güç Birliği Yaptı

Savunma ve havacılık teknolojileri şirketi KAREL, uydu haberleşmeli IoT ürünlerinin geliştirilmesi amacıyla, uydu ve uzay teknolojileri geliştiren PLAN-S ile iş birliği yapmak üzere iyi niyet anlaşması imzaladı. İş birliği kapsamında, KAREL tarafından geliştirilen IoT ürünleri ile PLAN-S tarafından geliştirilen uydu haberleşme sistemlerinin entegrasyonu sayesinde, uydu haberleşmeli IoT ürünlerinin geliştirilmesi planlanıyor. KAREL’in Ankara’da bulunan merkezinde gerçekleştirilen törende, iş birliği anlaşmasına KAREL Genel Müdürü Yaman Tunaoğlu ve PLAN-S Genel Müdürü Tugay Güzel imza attı.

KAREL, IoT Teknolojilerinde Öncü Olmayı Hedefliyor

KAREL Genel Müdürü Yaman Tunaoğlu, PLAN-S ile iş birliği yapmaktan duydukları mutluluğu dile getirerek, “KAREL olarak her zaman teknolojide öncü olma hedefiyle, son yıllarda özellikle IoT teknolojilerinde çözümler sunmak üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu anlamda PLAN-S ile yaptığımız anlaşma bizim için de çok önemli. Birlikte uydu tabanlı IoT haberleşme servislerini kullanan ürünler geliştirmeyi hedefliyoruz. İlk aşamada tarımsal üretim amaçlı kullanılacak IoT temelli teknolojiler için bir çalışma yapacağız.” dedi.

“Uzayı Çözüm Olarak Sunuyoruz”

PLAN-S Genel Müdürü Tugay Güzel de imza töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Uydu ve uzay teknolojilerini geliştirerek, uzayı bir çözüm olarak sunan Plan-S olarak elektronik haberleşme sistemleri alanında Türkiye’nin öncü ve teknoloji lideri KAREL ile iş birliği yapmak üzere mutabakat anlaşması imzalamaktan dolayı çok mutluyuz. Birlikte nice güzel ve ülkemiz için faydalı çalışmalara imza atacağımıza inanıyorum.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.