Ana Sayfa Haberler KARGU Vurucu İHA, İlk İhracat Başarısını Yakaladı

KARGU Vurucu İHA, İlk İhracat Başarısını Yakaladı

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, 21 Temmuz’da, STM tarafından geliştirilen KARGU Taşınabilir Döner Kanatlı Vurucu İHA Sistemi’nin ilk ihracat başarısını yakaladığını duyurdu.

Prof. Dr. Demir’in konu ile ilgili sosyal medya paylaşımında şu ifadeler yer aldı: “Savunma Sanayii olarak, kabiliyetlerimizle dünyaya açılmaya devam ediyoruz! Taşınabilir Döner Kanatlı Vurucu İHA Sistemi #KARGU ilk ihracat başarısına ulaştı!”

STM Genel Müdürü Özgür Güleryüz ise sosyal medya hesabından, konu hakkında şu mesajı paylaştı: “Mühendislerimizce geliştirilen ve TSK tarafından başarıyla kullanılan, Taşınabilir Döner Kanatlı Vurucu İHA’mız #KARGU, ilk ihracat başarısına ulaştı. Bu süreçte en büyük destekçimiz Savunma Sanayii Başkanımız Sn. @IsmailDemirSSB’ye çok teşekkür ediyoruz.”

İhraç edilen KARGU’ların teslimatı, bu yıl içinde tamamlanacak. Açıklamalarda, KARGU’nun ihraç edildiği ülke ve kaç adet sistemin teslim edileceği gibi bilgiler ise yer almadı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.