Ana Sayfa Haberler Kars’ta Düzenlenen Kış Tatbikatı-2023’ün Seçkin Gözlemci Günü Başladı

Kars’ta Düzenlenen Kış Tatbikatı-2023’ün Seçkin Gözlemci Günü Başladı

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Kars’ta düzenlediği, Kış Tatbikatı-2023’ün Seçkin Gözlemci Günü, tatbikatın son günü olan 2 Şubat’ta başladı. Günün ilk etkinliği, 14. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı General Kazım Karabekir Paşa Kışlası’nda, tatbikat hakkında düzenlenen basın brifingi oldu.

Kış Tatbikatı-2023 Birleşik, Müşterek Fiilî Atışlı Tatbikatı; Türkiye’nin ev sahipliğinde 9. Kolordu Komutanlığı sevk ve idaresinde, dost ve müttefik unsurların da katılımıyla 14. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı tarafından, Şehit İstihkam Astsubay Kıdemli Üstçavuş İlhan Hamlı Atış ve Tatbikat Alanı’nda düzenleniyor. 

Tatbikata, Millî Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Özel Kuvvetler Komutanlığı, sivil kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra 16 ülkeden birlik ve unsurlar katılıyor.

Tatbikata katılan ülkeler; Almanya, Azerbaycan, Bahreyn, Bosna Hersek, Gürcistan, Etiyopya, Birleşik Krallık, İtalya, Katar, Kazakistan, Kırgızistan, Kosova, Kuveyt, Malezya, Moğolistan ve Özbekistan olarak sıralandı.

  

Kış Tatbikatı-2023’ü izleyecek olan Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Azerbaycan Savunma Bakanı Org. Zakir Hasanov ve Gürcistan Savunma Bakanı Juansher Burchuladze, Kars’ta, 1 Şubat’ta, üçlü görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede TSK Komuta Kademesi de yer aldı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.